Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

E-ticaret Siteleri İçin Öğretmenler Günü Rehberi

İçerikler;

Her yıl 24 Kasım tarihinde kutlanan Öğretmenler Günü öğrenciler ve öğretmenler kadar anlamlı bir gün olsa da e-ticaret sitelerinin satış sirkülasyonunu arttıran bir süreç olarak karşımıza çıkmaktadır. E-ticaret siteleri Öğretmenler Günü’ne günler öncesinden hazırlanır ve satışlarını bu yönde arttıracak çeşitli kampanyaları hayata geçirirler. Yazımızda öğretmenler günü ne zaman konusunun yanında öğretmenler günü kampanyaları öğretmenler günü indirimleri gibi konularda da bilgiler edinebilirsiniz.E-ticaret Siteleri İçin Öğretmenler Günü Rehberi

 

Öğretmenler Günü Ne Zaman?

 

Öğretmenler günü ne zaman dediğimizde 24 Kasım tarihinde Öğretmenler Günü kutlanmaktadır. Öğretmenler Günü 2021 dediğimizde ise bu yıl Çarşamba gününe denk gelen Öğretmenler Günü aynı zamanda okulların da açık olmasıyla daha anlamlı bir şekilde kutlanacağa benziyor. Okula dönüş kampanyalarından sonra e-ticaret siteleri için Öğretmenler Günü de oldukça önemli olmaktadır. Kampanyalar ve cazip teklifler ile hedef kitlesinin dikkatini çekmeye başlayan e-ticaret siteleri bu sayede satışlarını arttırmaktadır.

 

E-ticaret Öğretmenler Günü Tarihi Ne Zaman

 

Öğretmenler Günü Nasıl Ortaya Çıkmıştır?

 

Her yılın 24 Kasım’ı Öğretmenler Günü olarak kabul edilmektedir. Ortaya çıkışına bakıldığında ise Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mektepleri tarafından kendisine verilen başöğretmenlik unvanını kabul ettiği gün olan 24 Kasım’ın Öğretmenler Günü olarak kutlanmasına karar verilmiştir.

 

Günümüzde bu vesileyle kutlanan Öğretmenler Günü tüm dünyada öğretmenlere teşekkür, tebrik, sevgi gösterisi gibi pek çok anlamlı duygunun bir arada yaşanmasını sağlamaktadır. Öğretmenler Günü aynı zamanda öğretmenleri mutlu etmek için pek çok farklı hediyenin de alındığı bir gün olmaktadır. E-ticaret siteleri tüketimin fazla olduğu bu güne günler öncesinden indirim, kampanya gibi müşteri çekme taktikleri ile hazırlanmaktadır.

 

E-ticaret Öğretmenler Günü Nasıl Ortaya Çıkmıştır

 

Öğretmenler Günü Nasıl Kutlanır?

 

Öğretmenler Günü’nü kutlamanın çeşitli yolları vardır. Okullarda Öğretmenler Günü genellikle müsamereler düzenlenerek, öğretmenlere küçük hediyeler verilerek ve onları coşkuyla anarak kutlanır. Öğretmenler Günü’nü bireysel olarak kutlamak da mümkündür. Öğretmenlere öğrencileri ya da sevdikleri tarafından çeşitli hediyeler alınarak teşekkür ve takdirler sunulmaktadır. E-ticaret siteleri de bu özel günü çeşitli kampanyalarla desteklemektedir.

 

İlgili İçerik; E-ticarette Müşteri Arttırma Teknikleri

 

E-ticaret Öğretmenler Günü Nasıl Kutlanır

 

E-ticaret Sitelerinde Öğretmenler Günü Hazırlığı Nasıl Yapılmalıdır?

 

Öğretmenler günü kapsamında e-ticaret siteleri pek çok alanda kampanya ve indirim bazlı çalışmalar yapabilmektedir. Bunlar arasında; kampanya, indirim, kargo süreçleri, sosyal medya, ödeme seçenekleri gibi pek çok alan mevcut olmaktadır. Öğretmenler Günü’nde satışları arttırmak isteyen işletmeler için öğretmenler günü kampanyaları konusunda yapılacak birkaç taktiği aşağıda sizler için sıraladık.

 

İndirimli cazip fırsatlar sunmak: Ürünlerinizi Öğretmenler Günü’ne özel bir şekilde fiyatlandırarak cazip fırsatlarla rekabetçi bir ortam hazırlayabilirsiniz.

 

Özel ürün kategorileri oluşturmak: Öğretmenler Günü’ne hitap eden özel ürün skalası oluşturarak kişilerin sitenizden alışveriş yapmasını teşvik edebilirsiniz. Oluşturacağınız özel ürün kategorilerine ana sayfanızda yer vererek satışa teşvik eden bir ana sayfa vitrini oluşturabilirsiniz.

 

Öğretmenler Günü’ne özel kampanya metinleri: Öğretmenler Günü’ne özel tekliflerinizi günün anlam ve önemine uygun bir mesaj diliyle oluşturarak hedef kitlenizin dikkatini çekmeyi hedeflemelisiniz.

 

Hedef kitleyi belirleme: Hedef kitlenizin demografik durumuna göre mesaj dilini ve kampanya içeriğini belirleyebilirsiniz.

 

Demografik çoğunluğu hedefleyin: Öğretmen mesajlarınızı hedef kitlenizin demografik özelliklerine göre şekillendirerek doğru hedef kitleye ulaşmaya çalışmalısınız.

 

Sosyal medya pazarlaması: Sosyal medya mecralarına uygun duyurularınızı Öğretmenler Günü öncesinde hazırlamanız gerektiğini unutmayın. Sosyal medyanızdan kampanyalarınızı duyurabileceğiniz gibi sitenize yönlendirmeler yaparak satışa teşvik edebilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Instagram Etkileşim Arttırma Teknikleri

 

Kampanya tanıtımlarını yürütmek: Öğretmenler Günü’ne özel yapacağınız kampanyaları reklamlarla daha fazla kişiye görünür kılma çalışmalarına öncesinde başlayarak katılımı artırabilirsiniz.

 

Öğretmenler Günü’ne Özel Landing Page’ler hazırlanması: E-ticaret sitelerinin yaptıkları tanıtım ve kampanyalar için düzenlediği özel karşılama sayfalarına landing page ismi verilmektedir. E-ticaret firmaları öğretmenler günü gibi özel günlerde landing pageler oluşturmaya oldukça önem vermektedir. Çünkü bu sayfalar sayesinde firmalar hem ziyaretçi sayılarını hem de dönüşüm oranlarını arttırmaktadır.

 

Öğretmenler Günü’ne özel tasarımların yapılması: E-ticaret site tasarımlarının da güne özel bir şekilde tasarlanması tüketicinin dikkat çekmesi açısından oldukça önemli olmaktadır.

 

E-ticaret Öğretmenler Günü Hazırlığı Nasıl Yapılır

 

Öğretmenler Günü’nde Kargo Yönetimi Süreçleri Nasıl Olmalıdır?

 

Öğretmenler Günü’ne özel öğretmenler günü kampanyaları kurgularken kargo süreçlerinizi de dahil edebilirsiniz. Öğretmenler Günü’ne özel kargoları ücretsiz ya da belirli bir tutarın üzerine ücretsiz şeklinde cazip tekliflerle hedef kitlenizin karşısına çıkabilirsiniz.

 

E-ticaret Öğretmenler Günü Kargo Yönetim Süreci

 

2021 Başarılı Öğretmenler Günü Reklamları Nelerdir?

 

Öğretmenler Günü’nde pek çok marka Öğretmenler Günü’ne özel reklam ve kampanyalarla tüketicilerin karşısına çıkmış hem dikkat çekmiş hem de marka farkındalığına katkıda bulunmuştur. Büyük e-ticaret siteleri, operatör firmaları, holdingler Öğretmenler Günü’ne özel hazırladıkları reklamlar ile tüketicilerin dikkatini çekmeyi başarmakta ve sosyal medyada en çok konuşulanlar arasına girmektedirler.

 

İlgili İçerik; Anneler Gününde E-ticaret Sitenizi Nasıl Yönetmelisiniz?

 

E-ticaret Öğretmenler Günü Reklamları

 

Öğretmenler Günü’nde En Çok Satan Ürünler

 

Öğretmenler Günü’nde en çok satan ürünler de e-ticaret sitelerinin kampanyalarını oluşturmada etkili olmaktadır. Bunlar arasında; çiçek ve bitki türleri, teraryumlar, kitap, kalem, defter, kişiye özel hediyeler, kravat, cüzdan vb. Öğretmenler Günü’nde en çok tercih edilen hediyeler arasında yer almaktadır.

 

E-ticaret Öğretmenler Günü En Çok Satılan Ürünler

 

Öğretmenler Günü’nde Ne Hediye Alınır?

 

Öğretmenler Günü için hediye fikirleri dediğimizde de seçenekler oldukça çeşitlidir. Bu seçeneklerde hediye alınacak kişinin cinsiyeti, zevkleri, ilgi alanları devreye girmektedir. Genel bir hediye seçileceği gibi kişiye özel hediye seçenekleri arasından da tercih yapılabilmektedir.

 

Öğretmenler günü hediyeleri konusunda seçenekler oldukça fazladır. Kadın öğretmene ne hediye alınır dediğimizde şık gömlek, ceket, etek, çiçek, takı, fular, çanta gibi çeşitli hediye seçenekleri önümüze çıkmaktadır. Erkek öğretmene ne hediye alınır konusunda ise; saat, kravat, çanta, kol düğmesi, şapka, bere, kazak, tişört gibi seçenekler karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanında her iki grup için de düşünülecek çeşitli hediye seçenekleri bulunmaktadır. Bunlar arasında; bitki, kişiye özel kitap, defter, kupa, fincan vb. gibi ürünler de tercih edilmektedir.

 

İlgili İçerik; Hedef Kitle Nasıl Belirlenir?

 

E-ticaret Öğretmenler Günü Ne Hediye Alınır

 

Öğretmenler Günü İndirimleri Nasıl Yapılır?

 

Öğretmenler Günü konusunda e-ticaret siteleri sadece öğretmen ya da öğrencileri hedeflememelidir. E-ticaret siteleri Öğretmenler Günü’ne özel birçok ürün ve kategoride özel indirimlere yer verebilir ve kişilere cazip teklifler sunabilir. Böylece satışlarını artırabilir ve pek çok sipariş alabilir.

 

 

 

Ticimax ile çalışmak istiyorsanız demo talep formunu doldurabilir ve 15 günlük deneme süresinin ardından e-ticarette doğru adımlar atabilirsiniz. Ticimax ile ilgili daha fazla haber almak için Ticimax’ı Youtube, Instagram, Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca e-ticaret ile ilgili kapsamlı bilgi almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret