Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Formu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

E-Ticarette Başarının Altın Kuralları Nelerdir?

İçerikler;

Fiziksel bir mağazaya sahip olan kişiler dijital dönüşümlerini tamamlayarak e-ticaret sektörüne adım atarken yeni bir iş kurmak isteyenler de bu sektöre yöneliyor. Son dönemlerin en popüler mesleklerinden birisi olan e-ticaret sektörüne giren işletme sayısının her geçen gün arttığı görülüyor. E-ticaret yaparak gelir elde etmek isteyen kişi ve işletmeler ise bu sektörde başarılı olmak işitiyor ve e-ticarette başarının altın kurallarını araştırıyor.

 

E-ticarette başarının altın kuralları arasından seçimlerini yapan ve doğru stratejiler geliştiren kişi ve işletmeler ise şirketlerini ve e-ticaretteki bilinirliklerini hızlı bir şekilde artırıyor. Bu noktada e-ticarette başarının sırlarını arayanların birçok farklı alanda komplike bir çalışma yapması gerekiyor.

 

E-Ticarette Başarının Altın Kuralları Nelerdir adlı bu yazımızda e-ticaret ile internetten ürün ve hizmet satışı yapmak isteyen markaları başarıya götürecek sırlardan bahsedeceğiz. Siz de E-Ticarette Başarının Altın Kuralları Nelerdir adlı yazımızı okuyabilir ve böylece e-ticarette nasıl başarılı olabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Brand Lift ile Video Reklamlarınızın Başarını Nasıl Ölçebilirsiniz?


E-Ticarette Başarının Altın Kuralları Nelerdir

 

Sektörünüzü Doğru Bir Şekilde Seçin

 

E-ticaret internetten satış yapan kişilerin faaliyet gösterdiği genel iş alanına verilen isimdir. Her sektörde olduğu gibi e-ticarette de kişi ve işletmeler farklı alanlarda ürün satışı yapabilmektedir. Örneğin; bir kişi e-ticaret ile internetten ürün satışı yaparken telefon aksesuarları satmaya yönelebilirken diğer bir kişi de kadın giyim sektörüne yönelebilmektedir.

 

Her sektörün risk alanları ve başarı oranları birbirinden farklıdır. Çünkü faaliyet gösterilecek olan sektöre göre kişilerin hedef kitlesi, ürünleri değişiklik göstermektedir. Bu noktada e-ticarette başarının altın kuralları arasında ilk yer alan unsurun sektör seçimi olduğunu söylemek mümkündür. Satılacak ürünler ne kadar doğru bir şekilde seçilirse markaların e-ticarette başarılı olma ihtimali o kadar artış gösterecektir.

 

E-ticarette başarının sırrı olan sektör seçimini doğru bir şekilde yapmak isteyen kişilerin ise e-ticaret istatistikleri, internetten en çok satılan ürünler, e-ticaret pazaryeri incelemeleri gibi konularda çalışma yapması gerekir. Böylece doğru ürün ve hizmet seçimi yapabilir ve e-ticarette başarılı olabilirsiniz.


Sektörünüzü Doğru Bir Şekilde Seçin

 

E-ticaret Sitenizi Kuracağınız Yönteme ve Altyapıya Önem Verin

 

Sanal mağazalarını kuracak olan kişi ve işletmeler e-ticaret sitesi kurma yöntemlerinden bazılarını seçerek site kurma süreçlerini yönetmektedir.

 
  • E-ticaret sitesi yazdırma yöntemi
  • Hazır e-ticaret altyapıları
  • Açık kaynak kodlu yazılımlar
 

Sanal mağazanızı kuracağınız yöntemler arasında yer alır. Genellikle e-ticaret firmalarının başarılarını site kurma yöntemleri de oldukça çok etkiler. Örneğin; e-ticaret sitesi yazdırma yöntemi markaların uzun sürelerde site kurmasına neden olurken maliyetlerini artırır. Hazır e-ticaret yapıları markaların hızlı ve kolay bir şekilde site kurmasına yardımcı olurken açık kaynaklı yazımlar maliyetlerin artmasına neden olur. Bu nedenle e-ticarette başarının altın kurallarını arayan kişi ve markaların en uygun yöntem olan hazır e-ticaret altyapılarına yönelmesi gerekir.

 

Hazır e-ticaret altyapısı seçme sürecinde de markaların ihtiyaçlarına yanıt veren profesyonel e-ticaret altyapılarına yönelmesi gerekir. Aksi takdirde e-ticaret firmalarının e-ticaret süreçlerini yönetme süreci zorlaşmaktadır. Bu nedenle e-ticarette başarının sırlarını arayan markalar Ticimax ile e-ticaret sitelerini kurmalı ve böylece e-ticarette yer alan her süreci profesyonel bir şekilde yürütebilmelidir.


E-ticaret Sitenizi Kuracağınız Yönteme ve Altyapıya Önem Verin

 

Mobil Uygulamanızı Tasarlatın

 

E-ticarette başarının altın kuralları dendiğinde aklınıza gelmesi gereken bir diğer unsur da mobil uygulamalar olmalıdır. Çünkü günümüzde internetten yapılan alışverişlerin yaklaşık %75’i mobil cihazlar üzerinden yapılmaktadır. E-ticaret sitesinin responsive olarak tasarlanması her ne kadar satışlarınızın artmasına yardımcı olsa da mobil uygulama tasarımının yapılması da oldukça önemlidir.

 

Mobil uygulamalar sayesinde markalar ürün ve hizmetlerini ön plana çıkaran kampanyaları daha kolay düzenleyebilmekte, müşterileri ile daha hızlı bir şekilde iletişim kurabilmektedir. Bu da markaların e-ticarette başarılı olmasına yardımcı olmaktadır.


Mobil Uygulamanızı Tasarlatın

 

Müşteri Odaklı Bir Çalışma Yürütün

 

E-ticaret firmaları için en önemli unsurlardan birisi müşteri memnuniyettir. Bir e-ticaret firmasından alışveriş yapan tüketicilerin mutlu olması markaların müşteri memnuniyetini artırırken sadık müşteriler kazanmasında da etkili olmaktadır. Bu nedenle e-ticaret ile internetten ürün ve hizmet satışı yapan markaların e-ticarette başarının altın sırlarından birisi olan müşteri memnuniyetine önem vermesi ve müşteri memnuniyetini artırmaya yönelik çalışmalar yapması gerekir.

 

Markaların müşterini memnuniyetini artırmak için ürün yönetimi, sipariş yönetimi ve teslimat yönetimi gibi e-ticaret süreçlerinin yanı sıra hediye gönderimi, müşteri desteği ve kampanya düzenleme konularında da profesyonel bir şekilde hareket etmesi gerekmektedir. Böylece e-ticaret firmanızdan alışveriş yapan kişilerin yaptıkları alışverişlerden mutlu olmasını sağlayabilir ve markanıza olan sadakatini artırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Başarı İçin Linkedin Pazarlama Stratejisi Nasıl Olmalıdır?


Müşteri Odaklı Bir Çalışma Yürütün

 

Gelirlerinizi Yükseltmeye Yönelik Stratejiler Geliştirin

 

E-ticaret firmalarının ayakta kalmasını sağlayan en büyük etkenlerden birisi gelirlerin artış göstermesidir. Bu nedenle e-ticaret firmalarının nakit akışını hızlandırmaya yönelik stratejiler geliştirmesi oldukça önemlidir.

 

E-ticaret ile internetten ürün satan markalar nakit akışını hızlandırmak için daha fazla satış yapacakları stratejiler geliştirmektedir.

 
  • Reklam çalışmaları
  • Kampanyalar
  • Sosyal medya görünürlüğü
 

Markaların hedef kitlesindeki kişilere ulaşmasını, satış yapmasını ve nakit akışını hızlandırmasını sağlayan belirli alanlardır. Sizler de e-ticaret firmanızın nakit akışını hızlandırmak ve e-ticarette başarılı olmak için bu tür çalışmalar için strateji geliştirebilir ve böylece hedef kitlenize ulaşarak e-ticarette başarılı olabilirsiniz.


Gelirlerinizi Yükseltmeye Yönelik Stratejiler Geliştirin

 

Analizlere Önem Verin

 

E-ticaret raporları markaların hangi alanlarda ne kadar başarı elde ettiğini anlamalarını sağlayan raporlardır. Bu nedenle internetten ürün satışı yapan her markanın günlük, haftalık ya da aylık periyotlar ile oluşturulan analizleri incelemesi ve bu analizlere uygun stratejiler geliştirmesi gerekmektedir.

 

E-ticarette başarının altın sırlarını arayanların incelemesi gereken e-ticaret raporları ve analizleri markanızın hangi konumda olduğunu gösteren ve olmasını istediğiniz konuma ne kadar yaklaştığını anlamanızı sağlayan raporlardır. Bu raporlar sayesinde işinizi büyütecek olan kararları daha hızlı bir şekilde alabilir ve böylece e-ticaret sektöründe daha kolay başarıyı yakalayabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; E-bülten (Newsletter) Nedir? Başarılı Bir E-Bülten Nasıl Olmalıdır?


Analizlere Önem Verin

 

E-ticaret Firmanızı Öne Çıkaran Dijital Pazarlama Çalışmaları Yapın

 

E-ticaret firmalarının hedef kitlelerine ulaşması ve satışlarını artırması hem marka bilinirliği yaratmalarına hem de nakit akışlarını hızlandırmalarına yardımcı olur. Bu nedenle markaların sürekli olarak dijital pazarlama çalışmaları yapması gerekir. Çünkü dijital pazarlama çalışmaları e-ticarette başarının altın sırlarından birisidir.

 

Sosyal medya reklamlarından arama motoru optimizasyonuna, e-mail marketingden arama motoru reklamcılığına kadar olan her dijital pazarlama çalışması e-ticaret firmalarının hedef kitlesine ulaşmalarında yardımcı olmaktadır. Bu nedenle sizler de bu tür çalışmalar için bir bütçe ayırmaya ve bu çalışmaları önceliklendirmeye önem verebilirsiniz. Böylece hedef kitlenize ulaşırken satışlarınızı da artırabilirsiniz.


 E-ticaret Firmanızı Öne Çıkaran Dijital Pazarlama Çalışmaları Yapın

 

Televizyon Reklamlarından Uzak Kalmayın

 

E-ticarette hedef kitleniz için en önemli olan unsurlardan birisi güvendir. Bir e-ticaret firmasının hedef kitlesi ilgili firmaya ne kadar güvenirse markaların e-ticarette başarılı olması o kadar kolaylaşmaktadır. Bu nedenle e-ticaret ile internetten ürün satan her markanın bu güveni kazanmak için zaman zaman televizyon reklamları vermesi ve markalarını ön plana çıkartması gerekmektedir.

 

İlgili İçerik; E-ticarette Başarısızlığın Temel Nedenleri


Televizyon Reklamlarından Uzak Kalmayın

 

Ticimax ile Güvenilir Bir E-ticaret Sitesi Kurun

 

E-ticarette başarının altın sırlarını arıyorsanız sitenizi kurarken Ticimax’ı tercih edebilirsiniz. Ticimax e-ticaret altyapısında yer alan modül ve özellikleri kullanabilir ve böylece hedef kitlenizde yer alan kişilerin güvenebileceği bir e-ticaret sitesi kurabilirsiniz.  

Ticimax ile çalışmak istiyorsanız demo talep formunu doldurabilir ve 15 günlük deneme süresinin ardından e-ticarette doğru adımlar atabilirsiniz. Ticimax ile ilgili daha fazla haber almak için Ticimax’ı Youtube, Instagram, Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca e-ticaret ile ilgili kapsamlı bilgi almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) TİCİMAX BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.’ye ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Demoyu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret