Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Evden E-Ticaret Nasıl Yapılır?

İçindekiler;

 
 • E-ticaret Nedir?
 • Evden E-ticaret Yapmanın Avantajları
 • Evden E-ticaret Yapmaya Başlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler
 • Şirketinizi Kurmaya Öncelik Verin
 • Sanal Mağazanızı Kurarken Hazır E-ticaret Altyapısı Kullanın
 • E-ticaret Sitenizi Kurarken Kullanıcı Deneyimine Önem Verin
 • Tedarikçiler Bulun
 • Kargo Şirketleri İle Görüşün
 • Sosyal Medya’dan Ürün Satışına Önem Verin
 • Ticimax ile E-ticaret Sitenizi Kurun

 

 

E-ticaret son dönemlerin en popüler mesleklerinden biri haline geldiği için birçok kişi evden e-ticaret nasıl yapılır sorusuna yanıt arıyor. E-ticaret’in gelişen hacmi her gün binlerce kişinin e-ticaret hakkında araştırmalar yapmasında ve internetten satış yapan kişi sayısının artmasında etkili oldu.

 

E-ticaret’in gelir getiren bir mesleğe dönüşmesi ve her geçen gün büyümeye devam etmesi ev hanımları, öğrenciler ve alternatif gelir elde etmek isteyen kişilerin bu sektörde faaliyet göstermesini beraberinde getirdi.

 

Evden satış yapmak isteyen kişilere bilgi vermek için hazırladığımız bu yazımızda E-ticaret’in sağladığı avantajlar, e-ticaret yapmanın püf noktaları, e-ticarette dikkat edilmesi gereken unsurlar gibi konular hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyerek evden e-ticaret nasıl yapılır sorunuza yanıt bulabilir ve internetten ürün satışı yapmaya başlayabilirsiniz.

 

Evden E-ticaret Nasıl Yapılır?
 

E-ticaret Nedir?

 

E-ticaret, mal ve/veya hizmetlerin internet üzerinden satın alınmasıdır. Özellikle günümüzde kişi veya kuruluşların web siteleri üzerine sanal mağazalar veya sanal alışveriş merkezlerini eklettiğini, eklediğini görebilirsiniz. Bir e-ticaret sitesinden bilgisayar teknolojisi veya elektronik iletişim kanallarını kullanarak kolayca alışveriş yapabilirsiniz. Bunlara örnek olarka Elektronik Fon Transfer (EFT), Havale, Sanal Pos, Faks cihazlarını verebiliriz. E-Ticaret 1997'den bu yana hayatımızı kolaylaştırmış ve gün geçtikçe daha da gelişmiş, kişi ve kurumları kendine çekmeye başlamıştır. E-ticaret, bilgi, ürün veya hizmet satın alma ve satma faaliyetinin bilgisayar ağları kanalıyla gerçekleştirilmesinin yanı sıra; sunulan bilgi, ürün veya hizmet için talep yaratmak (pazarlama), müşteri desteği vermek(satışın bütün evrelerinde) ve de ticari kurumlar ve müşterileri arasındaki ticari ve lojistik iletişimi yine küresel bilgisayar ağları kanalıyla sağlamaktır. Bunun yanında firmanın yönetimini kolaylaştırıcı bilgileri de sağlamaktır. Elektronik Ticaret, İnternet üzerinde sunulan bilgi, ürün ve hizmetlere hemen hemen dünyanın her yerinden anında ve rahatlıkla erişim imkanı sağlamaktadır.

 

İlginizi Çekebilir; B2B Nedir?

 

İlginizi Çekebilir; B2C Nedir?

 

Genel olarak müşteriler şirket olduğunda B2B, müşteriler son kullanıcı olduğunda ise B2C terimi kullanılır. Örneğin bireylere bilgisayar satan bir İnternet sitesi B2C şeklinde, sanayi şirketlerine ürün satan bir şirket ise B2B şeklinde bir ticaret yapmaktadır.

 

E-ticaret Nedir?
 

Evden E-ticaret Yapmanın Avantajları

 

Evden e-ticaret nasıl yapılır konusunda bilgi vermeden önce gelip hep beraber evden e-ticaret yapmanın avantajlarına bir göz atalım.

 
 • Olası Masraflar bulunmamaktadır.
 • Müşteri ile iletişim 0’a yakındır.
 • E-ticaret yapan kişiler çok kısa süreler içerisinde daha çok müşteriye ulaşabilmektedir.
 • Müşteriler için alışveriş saatleri yoktur.
 • Müşteriniz e-ticaret sitenizi ziyaret ederek 7 gün 24 saat boyunca alışveriş yapabilmektedir.
 • Depo, kira ve stok masrafları yoktur.
 • Etkili bir yönetimle markanız kısa süreler içerisinde dünyada tanınan bir marka haline gelebilecektir.
 • Sosyal medya platformlarına eklenen yeni özellikler sayesinde e-ticaret yapacak kişiler satışlarını kolay bir şekilde arttırmaktadır.
 

Evden E-ticaret Yapmaya Başlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Evden internet satışı yapmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken birçok unsur bulunmaktadır. Evden e-ticaret nasıl yapılır sorusuna cevap arayanlar için hazırladığımız yazımızın bu bölümünde gelin evden e-ticaret yapmaya başlarken dikkat edilmesi gerekenler nelermiş bir göz atalım. Evden satış yapmak isteyenler;

 
 • Şirket Kuruluşu
 • E-ticaret Alt Yapısı Seçimi
 • Kullanıcı Deneyimi
 • Tedarikçi Seçimi
 • Kargo Anlaşmaları
 • Sosyal Medya Satışı
 

Gibi konularda dikkatli bir şekilde davranmaktadır. Şirket kuruluşu bir e-ticaret firmasının yasal olarak satış yapmasını sağladığı için firmalar bu konuda oldukça dikkatli olmalıdır.

 

Şirketinizi Kurmaya Öncelik Verin

 

Evden e-ticaret nasıl yapılır sorusuna cevap arayan kişilerin ilk yapması gereken şeylerden birisi şirketlerini kurmaktır. Çünkü satılan ürünleri faturalandırmak için kişilerin vergi mükellefi olması zorunluluğu vardır. Bununla beraber evden internet satışı yapmak isteyen kişilerin satacakları ürünleri alırken gider göstermesi için de şirket kuruluşu oldukça önemlidir.

 

Evden internet satışı yapacak olan kişiler genellikle şahıs, limited veya anonim şirketlerinden birini kurarak internetten satış yapmaya başlasa da günümüzde e-ticaret sektöründeki çoğu firmanın şahıs şirketi kurarak satış yapmaya başladığını söylemek mümkündür. Sizler de evden satış yapmak için şahıs şirketi kurabilir ve e-ticarete adım atabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Limited Şirket Nedir? Limited Şirket Nasıl Kurulur?

 

İlgili İçerik; Şahıs Şirketi Nasıl Kurulur?

 

E-ticaret Şirketi Nasıl Kurulur?
 

Sanal Mağazanızı Kurarken Hazır E-ticaret Altyapısı Kullanın

 

E-ticaret ile evden satış yapmak isteyen kişilerin ben büyük ihtiyacı e-ticaret alt yapılarıdır. E-ticaret sektöründe ürün yönetimi, stok yönetimi, sosyal medya satışı, müşteri memnuniyeti gibi önemli unsurlar bulunduğu için evden satış yapmak isteyen kişilerin e-ticaret sitesi açarken dikkatli olması gerekir.

 

E-ticaret sitesi kurmak isteyen kişiler genellikle açık kaynak kodlu e-ticaret alt yapılarını ya da hazır e-ticaret alt yapılarını tercih etmektedir. Fakat hazır e-ticaret alt yapıları bir e-ticaret sitesinin tüm ihtiyaçlarını karşılayan e-ticaret alt yapıları olduğu için evden e-ticaret yapmak isteyen kişilerin Ticimax gibi hazır e-ticaret alt yapılarını tercih etmesi oldukça önemlidir.

 

Sizler de evden internet satışı yapmak için e-ticaret sitenizi kurarken Ticimax’ı tercih edebilir ve e-ticaret süreçlerinizi daha kolay yöneterek satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Ücretsiz E-Ticaret Yazılımı Neden Kullanmamalısınız?

 

Hazır E-ticaret Altyapısı Nedir?
 

E-ticaret Sitenizi Kurarken Kullanıcı Deneyimine Önem Verin

 

Evden e-ticaret nasıl yapılır yazımızın bu bölümünde kullanıcı deneyiminden bahsedeceğiz. Kullanıcı deneyimi internet sitelerini ziyaret eden kişilerin sitede daha kaliteli ve işlevsel zaman geçirmesidir. Kullanıcı deneyimini ön planda tutan bir e-ticaret sitesi kurmak için e-ticaret firmaları genellikle şu çalışmaları yapmaktadır;

 
 • Şık ve Sade tasarımlar
 • Temiz kod yapısı
 • Gereksiz alanların kaldırılması
 • E-ticaret siteleri için önemli olan önerilen ürünler, en çok satılan ürünler ve kampanyalar bölümü gibi çalışmalar
 

Yaparak e-ticaret firmaları kullanıcı deneyimi arttırmaktadır. Kullanıcı deneyimi arttırılan e-ticaret firmalarının satış sayıları da yükseliş göstermektedir.

 

E-ticaret Kullanıcı Deneyimi Nedir?
 

Tedarikçiler Bulun

 

Evden e-ticaret yapmak isteyenlerin önem vermesi gereken bir diğer unsur ise tedarikçi veya toptancı bulmaktır. Satacağı ürünleri kendi üretmeyen kişilerin ilk olarak hangi ürünleri satacağına karar vermesi ve bu ürünleri temin edebilecekleri tedarikçiler bulması oldukça önemlidir. E-ticaret firması kurduktan sonra toptancı veya tedarikçi seçimi esnasında şunları göz önünde bulundurmanız oldukça önemlidir.

 
 • Tedarikçiniz işletmenizin yönetim ilkelerine uymalıdır.
 • Sürekli olarak bağlantı kurabilmeniz gerekmektedir.
 • Tedarikçilerin teknolojik gelişmeleri takip etmesi ve bu gelişmelere yatkın olması önemlidir.
 • Tedarikçiler kendi başarılarını kanıtlamak için referanslar sağlamalıdır.
 • Ürün portföyü geniş olmalıdır.
 

Sizler de bunları göz önünde bulundurabilir ve doğru tedarikçi seçimi yaparak evden satış yapacağınız ürünleri tedarik edebilirsiniz.

 

Kargo Şirketleri İle Görüşün

 

Evden e-ticaret nasıl yapılır diye soran kişiler için belki de en önemli şey kargolama işlemidir. Ürünlerin müşterilerinize ulaşımında problem yaşamamanız için bu oldukça önemlidir. Çünkü kargo süreçlerini iyi yönetmeyen e-ticaret firmaları satış kaybına uğrayabilmektedir. Bu nedenle kargo firması seçerken göz önünde bulundurmanız gereken unsurlar yer almaktadır.

 
 • Kargo şirketlerinin minimum gönderim ücreti ne kadar?
 • Kargo şirketinin şubeleri ürünlerinizi stokladığınız yere ne kadar uzaklıkta?
 • Kargo şirketinin ürünleri ulaştırmak için verdiği süre ne kadar?
 • Kargo alım zamanları hangi gün ve saatler?
 

Gibi sorular için yanıtlar hazırlayabilir ve çalışacağınız kargo firmasını seçerken doğru kararlar verebilirsiniz.

 

Kargo Şirketi Entegresi Nedir

 

Sosyal Medya’dan Ürün Satışına Önem Verin

 

Sosyal medya kullanımının dünya genelinde hızlı bir şekilde artması ve her gün milyonlarca kişinin sosyal medya platformlarında gördükleri ürünleri satın alması evden e-ticaret yapmak isteyen kişilerin sosyal medya platformlarında satış yapmasını beraberinde getirdi.

 

Artık Evden satış yapmak isteyen kişiler e-ticaret sitelerini öne çıkarmak, ürün ve kampanya tanıtımı yapmak için sosyal medya platformlarından da bir iletişim yürütmek zorunda. Fakat sosyal medyadan satış yapmak isteyen kişilerin de göz önünde bulundurması gereken belirli unsurlar bulunuyor. Gelin şimdi hep beraber bunlara bir göz atalım.

 
 • Evden satış yapmak ve satış arttırmak isteyen kişiler için en önemli platformlar Instagram, Facebook ve Twitter. Sizler de markanızı daha fazla kişiye ulaştırmak istiyorsanız bu platformlarda markanız adına iletişim yürütmeye özen göstermeli ve yaptığınız satışları arttırmaya çalışı.
 • Instagram, facebook ve twitter gibi platformlardan satış arttırmak isteyen firmalar marka bilinirliğini arttırmak için kullandıkları görsel kalitesine önem verin.
 • Instagramın son çıkan özelliklerinden birisi olan Insta Shop kullanarak e-ticaret sitenize trafik çekmeyi göz önünde bulundurun.
 • Gönderi metinlerinizde kampanya sloganı, marka sloganı, doğru hashtag kullanımı ve call to action metinlerinin kullanımına önem verin.
 • Instagram’dan satışlarınızı arttırmak istiyorsanız reklam ve tanıtım çalışmaları yapmayı göz önünde bulundurun.
 

Evden satış yapmak isteyenlerin sosyal medya platformlarında yapacakları bu çalışmalar hedef kitlelerine daha kolay ulaşmalarını sağlayacak ve satışlarını arttırmada etkili olacaktır.

 

Sosyal Medya Ürün Satışı Nasıl Yapılır?

 

İlgili İçerik; Instagram'dan Satış Yapma Teknikleri ile Satışlarınızı Arttırın

 

Ticimax ile E-ticaret Sitenizi Kurun

Evden satış yapmak için bir e-ticaret sitesi kurmak istiyorsanız siz de Ticimax e-ticaret alt yapılarını tercih edebilir ve internetten satış yapmak için e-ticaret sitenizi kurabilirsiniz. Ticimax e-ticaret alt yapıları içerisinde bulunan satış arttırmaya yönelik modüller ile kampanyalarınızı düzenleyebilir ve SEO çalışmaları, sosyal medya çalışmaları gibi birçok özellik ile satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

 

 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret