Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

İş Tanımları Değişiyor

İçerikler;

Geçtiğimiz yılın aralık ayından beri dünya üzerinde değişik ekonomik yaklaşımlar tartışılır oldu. Belli başlı sektörler hariç üretim global ölçekte neredeyse durma noktasına geldi. Bu durumun yansıması olarak emtia değerleri piyasada inanılmaz düşük değerleri görürken petrol gibi çok önemli bir üretim hammaddesinin değerlerinde çok düşük değerler görüldü. Petrol kuyularının yapısı gereği diğer üretim metodları gibi sadece dükkanı kapatıp gitmek de mümkün olmuyor. Şirketler kuyulardan beri oranlarda petrol çıkarmaya devam etmek zorunda ve çıkardıkları bu petrolü depolamak görevini de üstlenmek durumundalar.


Ekonomi ve iş dünyasında tartışılan bu durumlar 1929 büyük buhran ve 2008 krizinden beri hiç tartışılmamış konular. Covid-19’la birlikte devletlerin dış ve iç borç dengeleri de değişmiş durumda.

 

İş Tanımları Değişiyor

 

9.5 Milyar Dolarlık Kağıt Satışı

 

Gelişimiş ülkelerin tamamında yabancı yatırımcılar mevcut menkul kıymetlerini satarak portföylerini gelir durumu daha düşük ama görece daha güvenli buldukları alanlara kaydırıyorlar. Bu sermaye çıkışı kesinlikle kalıcı bir durum olarak algılanmamalı. Olay sadece bir mülakat gibi görülebilir. Yatırımcı ekonomileri gözlemlerken kayıp yaşamak istemiyor ve şu an en büyük finans kurumlarının bile yorumlamakta güçlük çektiği bir ortam var.


Çıkan sermayenin hatta muhtemelen daha fazlasının ülkeye geri dönmesi kuvvetle muhtemel çünkü covid-19 süresince Türkiye’nin sergilediği performans yurt dışının dikkatini ülkemize yönlendirmiş durumda. Korona virüs karşısında gösterdiğimiz aksiyonun getirilerini yakın vadede özellikle turizm ve sağlık turizmi gibi alanlarda gözlemleyeceğiz gibi gözüküyor.


 

İlgili İçerik: Korona Virüsle Dijital Esnaf Devri; Artış Yüzde 200'lerde


 

Çalışan ve İş Veren Davranışlarını Kalıcı Olarak Değiştirmek İstiyor

 

Zorunlu evden çalışma şekli tercihen evden çalışmaya dönüşebilir. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki (kariyer) beyaz yakanın neredeyse %50’ye yakını evden çalışma sistemine devam etmek istiyor. İş veren de performans ölçümlerine baktığı zaman evden çalışma sistemine cazip bakıyor.


Ancak bazı alanlardaki performans düşüşlerini, evden çalışabilenler ile evden çalışamayanlar arasındaki adaleti sağlamak ilk zamanlar corona dolayısıyla sağlamak kolay olsa da normalleşme döneminde bu dengeleri tutmak o kadar kolay olmayabilir. Çok uluslu şirketlerin ezici çoğunluğu ise beyaz yaka gibi evden çalışabilecek iş gruplarını eve kaydırma noktasında oldukça kararlı gözüküyor.İlgili İçerik: Dikkate Almanız Gereken 5 Dijital Pazarlama Stratejisi  
 

Yeni Yatırımlar Dijital Ağırlıklı Olacak

 

Yerli yatırımcının, devlet desteklerinin ve geri dönecek yatırımların tamamı neredeyse üretim, sanayi ve dijital alanlar üzerine alacak. Çiftçilik, hayvancılık, sağlık ekipmanları, inovasyon ve e-ticaret pastanın en büyük paylarını alacak olan kategoriler. E-ticaret’in kobi için olan önemi ortaya çıkan gelişmelerle birlikte her geçen gün artıyor.


 

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir:Teknoloji Yatırımlarına Önem Verin


Corona ve Ev Hayatı Teknoloji Alışverişlerini Arttırdı 

 

 

Ticimax e-ticaret paketlerini kullanmak ve kendi e-ticaret sitenizi açmak istediğiniz takdirde E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgi almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret