Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Formu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

İşinizi E-ticarete Taşımanız için 9 Önemli Neden

İçerikler;

E-ticaret, ticaretin elektronik ortamlara taşınmış hali olarak bilinmektedir. Son dönemlerin en popüler gelir elde etme yöntemlerinden birisi olan e-ticaret sayesinde firmalar hızlı bir şekilde kendilerini geliştirebilmekte ve satışlarını arttırabilmektedir.

 

E-ticarete başlamak isteyen birçok kişi ve firmanın ilk olarak aklına takılan sorulardan birisi e-ticaret mantıklı mı sorusudur. E-ticaret yapmak isteyenler için hazırladığımız İşinizi E-ticarete Taşımanız için 9 Önemli Neden adlı bu yazımızda sizlere neden e-ticaret yapmak fiziki mağazalar için önemlidir konusunu ele alacağız.İşinizi E-ticarete Taşımanız için Önemli Nedenler

 

Her Zaman Açık Olan Bir Mağaza

 

İşinizi E-ticarete Taşımanız için 9 Önemli Neden arasında ilk olarak e-ticarete başlayan firmaların ilk yararlandığı ve e-ticaretin avantajları arasında yer alan bir unsurdan bahsedeceğiz.

 

Fiziki mağazalar genellikle bir açılış ve kapanış saati olan mağaza türleridir. Genellikle ülkemiz göz önünde bulundurulduğunda fiziki mağazalar sabah 08:00 saatlerinde çalışmaya başlayıp akşam 22:00 saatlerine kadar açık kalmakta ve ürünlerini bu saat aralığında satabilmektedir. Genellikle bu saatler arasında ise mağazalar belirli sayıda müşteriyi ağırlayabilmektedir.

 

E-ticaret yapmak için en önemli nedenlerden biri mağazanızın 7/24 olarak dijital mağazanız üzerinden hizmet vermesidir. Genellikle ürünlerini daha fazla kişiye satmak isteyen küçük ve orta ölçekli firmalar hızlı bir şekilde dijitalleşme süreçlerini tamamlamalı ve bu avantajdan yararlanmalıdır.

 

E-ticarete başlayan firmaların mağazaları 7 gün 24 saat boyunca açık olduğu için genellikle her zaman satış yapma imkânı bulunmaktadır.

 

İlgili İçerik; E-Ticaret Nasıl Yapılır? Aşama Aşama!


İlginizi İçerik: İnternetten Satış Nasıl Yapılır? Bilmeniz Gerekenler (2021 Yeni)

E-ticaretin Az Maliyetli Bir Sektör Olması

 

E-ticaret yapmak isteyen firmalara gösterebileceğimiz nedenler arasında bulunan bir diğer nedenimiz ise e-ticaretin az maliyetli bir sektör olmasıdır.

 

Genel olarak fiziksel mağaza açmak isteyen birçok kişinin dükkân kirası, dükkân dekorasyonu, ürün satın alma, stopaj, vergiler ve faturalar gibi birçok alanda harcama yaptığı bilinmektedir. Bu ise firmaların mağaza açma süreçlerinde birçok masrafla karşı karşıya kalmasına neden olmaktadır.

 

E-ticaret yapan firmaları düşünürsek eğer ilk olarak ele alabileceğimiz maliyetler; e-ticaret alt yapısı, ürün maliyeti ve reklam maliyetleridir. Fakat günümüzde birçok firma ürün tedariği aşamasında sermaye harcamamak için dropshipping yöntemi ile çalışmaktadır. Stoksuz satış olarak bilinen bu yöntem ile satış yapan firmalar bir başkasına ait ürünleri satışa sunmaktadır.

 

Bununla beraber 1 Ocak 2021 tarihinde yürürlüğe giren kanun ile e-ticaret yapan firmaların gelir vergisinin %2- %4 oranına çekilmesi de e-ticaret yapacak olan firmaların vergi masraflarının azalmasını sağlamaktadır.

 

İlgili İçerik; E-ticaret Siteleri 1 Ocak'tan İtibaren Vergiden Muaf
 

İlgili Çekebilir: Sermayesiz E-ticaret Nasıl Yapılır?

 

İstediğiniz Kadar Ürün Sergileyebilirsiniz

 

Fiziksel mağazası olan satıcılar genellikle dükkanlarının alabildiği kadar ürünü mağazalarında sergileyebilmektedir. Bu da firmaların müşteri sayısında azalmaya neden olmaktadır. Fakat e-ticaret yapan firmalar göz önünde bulundurulduğunda bir firma;

 
 • E-ticaret sitesinde istediği kadar kategori oluşturabilmekte
 • Sınırsız sayıda ürün satabilmekte
 • Hedef kitlesini büyütebilmekte
 • Ziyaretçi sayısını arttırabilmektedir.
 

Firmanızın satışını yaptığı ürün sayısı ne kadar fazla ise potansiyel müşterileriniz artacağı için işletmenizi e-ticarete taşımalı ve ürünlerinizi daha fazla kişiye ulaştırmalısınız.

 

İlgili İçerik; Online Mağazalar İçin Tasarım ÖnerileriE-ticarete Kullanmanız için Önemli Nedenler Sınırsız Ürün

 

Ulaşılabilen Kişi Sayısı

 

Fiziksel mağazalar ve e-ticaret yapan dijital mağazalar göz önünde bulundurulduğunda fiziksel mağazaların ulaşabildiği kişi sayısının çok kısıtlı olduğunu söylemek mümkündür. Çünkü genellikle bir dükkânı ziyaret eden kişiler ilgili çevrede yaşayan veya çalışan kişilerdir. Bu nedenle fiziksel mağazaların ulaşabildiği kişi sayısının oldukça kısıtlı olduğunu söylemek mümkündür.

 

İşini e-ticarete taşıyan firmalar göz önünde bulundurulduğunda ise bu firmaların hedef kitlesinin genişlediğini söylemek mümkündür. Çünkü genellikle e-ticaret yapan firmalar Dünya’nın her yerinde yaşayan insanlara ulaşabilmekte ve ürün satışlarını arttırabilmektedir.

 

İlgili İçerik; Hedef Kitle Nedir? Hedef Kitle Nasıl Belirlenir?

 

E-ticarete Kullanmanız için Önemli Nedenler Müşteri Sayısı

 

Pazarlama Avantajları

 

E-ticaret’in ve internetin sürekli olarak gelişmesi firmalara birçok pazarlama imkânı sağlamaktadır. Son dönemlerde artan sosyal medya kullanımı sayesinde e-ticaret yapan firmalar ürünlerini ve kampanyalarını bu platformlar üzerinden daha hızlı bir şekilde duyurabilmektedir.

 

İşini e-ticarete taşımak isteyen firmaların yararlandığı bir pazarlama avantajı ise Google’dır. Genellikle internetten ürün satın almak isteyen kişiler ilgili ürünleri Google arama motorunda aramaktadır. İşini e-ticarete taşıyan ve SEO çalışmaları yapan bir firma ise arama sonuçlarında ilk sıralarda çıkabilmektedir. E-ticarette SEO çalışmalarına önem veren firmalar;

 
 • Ürünlerini daha geniş kitlelere ulaştırabilir
 • Marka bilinirliğini arttırabilir
 • E-ticaret sitesine ziyaretçi çekerek ürünlerini satabilir
 • Dönüşümlerini arttırarak gelir elde edebilir.
 

Gibi birçok avantaj işini e-ticarete taşıyan fiziksel mağazaların yararlanabileceği şeylerdir. E-ticaret ve yapılacak olan pazarlama çalışmaları sayesinde markalar hızlı bir şekilde müşteri potansiyelini arttırmakta ve ürünlerini satabilmektedir.

 

İlgili İçerik; Instagram'da Etkili Satış Yapma Rehberi, TeknikleriE-ticarete Kullanmanız için Önemli Nedenler Pazarlama Avantajları

 

Müşterilerinizle İletişim Kurma Şansınızı Arttırır

 

Fiziksel mağazalarda satış yapan işletmeler genellikle mağazalarına giren müşteri adayları ile iletişim kurarak satışlarını gerçekleştirmektedir. Fakat işlerini e-ticarete taşıyan firmalar potansiyel müşteri adaylarını arttırdığı için daha fazla kişi ile iletişime geçebilmektedir.

 

E-ticaret sitesi kurarak potansiyel müşterileriniz ile daha hızlı iletişime geçebilir ve bu kişilere ürün ve hizmetlerinizi anlatarak daha hızlı satış gerçekleştirebilirsiniz. Bununla beraber e-ticaret sitenize üye olan kişileri kampanya, indirim ve ürünleriniz hakkında bilgilendirmek için de SMS Pazarlama, E-mail marketing gibi çalışmalar yaparak ürün satışınızı arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Satışlarınızı Arttıracak SMS Pazarlama Teknikleri

 

E-ticarete Kullanmanız için Önemli Nedenler Müşteri İletişimi

 

Rakiplerinizi Analiz Yapabilir ve Rekabete Girebilirsiniz

 

İşinizi E-ticarete Taşımanız için 9 Önemli Neden arasında ele alacağımız başka bir konu ise rakip analizidir. Genel olarak ticaret yapan firmalar göz önünde bulundurulduğunda bu firmaların ürünlerini satarken;

 
 • Ürün fiyatları
 • Potansiyel Müşterileri
 • Kampanyaları
 • Hizmet şekilleri
 

Birbirinden farklılaşmaktadır. Genellikle fiziki mağazaların rakipleri hakkında bilgi sahibi olması çok mümkün değildir fakat işini e-ticarete taşıyan firmalar, kullanacakları araçlar sayesinde hızlı bir şekilde rakipleri hakkında bilgi alabilmekte ve stratejilerini buna göre belirleyebilmektedir.

 

Sizler de işinizi e-ticaret sitesi kurduktan sonra rakiplerinizin ürün fiyatları, SEO çalışmaları, kampanya stratejileri, sosyal medya çalışmaları ve hizmet şekilleri hakkında hızlı bir şekilde bilgi edinebilirsiniz. Yapacağınız bu çalışmalar sayesinde rakiplerinizi daha yakından tanıyabilir ve aynı sektörde faaliyet gösterdiğiniz firmalar ile rekabet edebilirsiniz.

 
İlgili içerik: E-ticaret ve Kitle Psikolojisi Hakkında Bilmeniz GerekenlerE-ticarete Kullanmanız için Önemli Nedenler Rakip Analizi

 

Trendyol, Hepsiburada ve N11’de Satış Yapma İmkânı

 

İşinizi E-ticarete Taşımanız için 9 Önemli Neden arasında gösterebileceğimiz başka bir nedenimiz ise işinizi büyütmek için yararlanabileceğiniz pazarlar.

 

Günümüzde birçok satıcı e-ticaret sitesi açmakta ve bu e-ticaret sitelerini pazaryerleri ile entegre ederek çoklu kanallardan satış yapmaktadır. İşinizi e-ticarete taşıyarak pazaryerlerinde satış yapmak;

 
 • Marka bilinirliğinizi arttırmak
 • Satışlarınızı arttırmak
 • Ürünlerinizi daha fazla kişiye ulaştırmak

Konularında sizlere faydalı olacaktır. Siz de bu avantajlardan yararlanmak ve e-ticaret sayesinde işinizi büyütmek için hızlı bir şekilde dijital dönüşüm süreçlerinizi tamamlayabilir ve gelirlerinizi arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Trendyol’da Satış Yapmak için Bilmeniz Gerekenler

 

E-ticarete Kullanmanız için Önemli Nedenler Marketplace Entegrasyonu - Trendyol Hepsiburada N11 Gittigidiyor

 

Dünyaya Açılmanızı Sağlar

 

İşinizi E-ticarete Taşımanız için 9 Önemli Neden arasında gösterebileceğimiz başka bir konu ise küresel satış. Birçok fiziki mağaza işlerini e-ticaret ile dijital ortamlara taşımakta ve bunun sonrasında internetin sağladığı faydalar arasında olan yurtdışına satış imkanlarından yararlanabilmektedir.

 

E-ticaret yapan firmalar ürünlerini yurtdışına satarak döviz kazanabilmekte ve uluslararası alanda firmalarını tanıtabilmektedir.

 

E-ticarete Kullanmanız için Önemli Nedenler Yurtdışı Satışı

 

Ticimax’ın hizmeti içerisinde bulunan e-ihracat alt yapısı sayesinde sizler de dijital dönüşümünüzü hızlı bir şekilde tamamlayabilir ve ürünlerinizi hem ülkemizde hem pazaryerlerinde hem de yurtdışında satışa sunarak hızlı bir şekilde gelir elde edebilirsiniz.

 

 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) TİCİMAX BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.’ye ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Demoyu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2023 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
Ticimax