Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Özel Günlerde Mobil Uygulamanızı Nasıl Yönetmelisiniz?

İçerikler;

E-ticaret sektöründe faaliyet gösteren firmalar satışlarını arttırmak için farklı stratejiler uygulamaktadır. Mobil uygulamalar da e-ticaret firmalarının satış arttırma stratejileri arasında yer almaktadır. Çünkü tüketiciler telefonlarına bir mobil uygulama indirerek ilgili markadan alışveriş yapmakta hem de diğer markalara oranla mobil uygulamasını indirdiği e-ticaret firmalarına daha fazla güvenmektedir. Bu nedenle e-ticaret ile online satış yapan işletmeler için mobil uygulamalar oldukça önemlidir.

 

E-ticaret firmaları normal alışveriş dönemlerinde mobil uygulama yönetimini kolay bir şekilde yaparken özel günlerde bazı aksaklıklar ile karşı karşıya kalmaktadır. Çünkü Yılbaşı, Black Friday, Anneler Günü ve Babalar günü gibi kampanya dönemlerinde insanlar indirimlerden yararlanmak istemekte ve bu nedenle mobil uygulaması bulunan e-ticaret firmalarına yönelmektedir. Bu nedenle e-ticaret firmalarının özel günlerde mobil uygulama yönetimine önem vermesi gerekmektedir.

 

Özel Günlerde Mobil Uygulamanızı Nasıl Yönetmelisiniz adlı bu yazımızda Yılbaşı, Black Friday, Sevgililer Günü, Anneler Günü ve Babalar Günü gibi kampanya dönemlerinde mobil uygulamanızı nasıl yönetmeniz gerektiği hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyebilir ve profesyonel mobil uygulama yönetimi yaparak özel gün satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; E-Ticarette Mobil Uygulama Tercih Edilmesinin 10 Nedeni

 

Özel Günlerde Mobil Uygulamanızı Nasıl Yönetmelisiniz?

 

Mobil Uygulamanızı Optimize Edin

 

Özel Günlerde Mobil Uygulamanızı Nasıl Yönetmelisiniz sorusuna verilmesi gereken ilk yanıt mobil uygulama hızıdır. Günümüzde e-ticaret sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin büyük bölümü hızlı çalışan mobil uygulamalara sahipken bazı markaların ise mobil uygulamaları yavaş çalışmaktadır.

 

E-ticaret siteleri ya da mobil uygulamalar üzerinden alışveriş yapacak tüketiciler genellikle 1-2 saniye içerisinde yüklenen sayfalar üzerinden alışveriş yapmayı tercih eder. Sayfa yüklenme süresi 3-4 saniye olduğunda ise tüketiciler ilgili e-ticaret firmasından alışveriş yapmayı reddeder. Bu nedenle e-ticaret firmalarının hem siteleri için hem de mobil uygulamaları için optimizasyon çalışması yapması gerekir.

 

Mobil uygulamanızın problemsiz bir şekilde çalışması için;

 
 • Banner ve Slider alanlarınızda kullandığınız görselleri sıkıştırın.
 • Ürün ve kategori sayfalarında yer alan görsellerinizi optimize edin.
 • Uygulamanızı temiz kod yapısıyla oluşturmaya önem verin.
 • Gereksiz reklam alanlarını ve bannerlerı kaldırın.
 

Bu tür çalışmalar yaparak sizler de mobil uygulamanızı optimize edebilir ve kullanıcıların rahat bir şekilde alışveriş yapmasını sağlayabilirsiniz.

 

Özel Gün Mobil Uygulama Yönetimi Optimizasyon

 

Mobil Uygulamanızı Basitleştirin

 

Mobil uygulamalar üzerinden alışveriş yapmak isteyen tüketiciler alışveriş süreçlerini hızlı bir şekilde tamamlamayı istemektedir. Bu nedenle mobil uygulama tasarımı yapacak olan e-ticaret firmalarının uygulamalarını basit bir şekilde tasarlaması oldukça önemlidir.

 
 • Kategoriler
 • Ürün Sayfası Tasarımı
 • Ana Sayfa Tasarımı
 • Ödeme Sayfası Tasarımı
 

Gibi alışveriş süreçleri için önemli olan sayfalarda değişiklikler yapabilir ve tüketicilerin alışveriş süreçlerini hızlı bir şekilde tamamlamasını sağlayabilirsiniz. Böylece hem müşterilerinizin güvenini kazanabilir hem de yılbaşı gibi özel günlerde mobil satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

Özel Gün Mobil Uygulama Yönetimi Basitleştirin

 

Kullanıcı Deneyimini Ön Planda Tutun

 

Kullanıcı deneyimi, e-ticaret sitenizi ya da mobil uygulamanızı ziyaret eden tüketicilerin en çok hangi alanlarla etkileşim kuracağını tahmin ederek sitenizi ve mobil uygulamanızı tasarlamanıza olanak sağlar.

 

Kullanıcı deneyimini ön planda tutarak tasarlayacağınız mobil uygulamalarınız ise tüketicilerin mobil uygulamanız üzerinden kolay alışveriş yapmasına olanak sağlar. Böylece markanızın mobil satışları hızlı bir şekilde artış gösterir. Sizler de özel günlerde mobil uygulamanızı yönetirken Kullanıcı Deneyimi Tasarımcıları ile çalışmaya özen gösterebilir ve mobil uygulamanızda yapacağınız değişiklikler ile satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Kullanıcı Deneyimi ( User Experience-UX) Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 

Özel Gün Mobil Uygulama Yönetimi Kullanıcı Deneyimi User Experience

 

Mobil Uygulamanızın Ana Sayfasını Değiştirin

 

Yılbaşı, Sevgililer Günü, Anneler Günü, Babalar Günü ve Black Friday gibi özel günlerde e-ticaret firmaları genellikle kampanyalar düzenlemektedir ve firmalar indirimler ile satışlarını arttırmayı hedeflemektedir. Kampanyalarını daha fazla kişiye ulaştırmak isteyen işletmeler ise hem e-ticaret siteleri ve mobil uygulamalarında tasarımsal değişiklikler hem de dijital pazarlama çalışmaları yapmaktadır. Böylece e-ticaret firmaları ürün, hizmet ve kampanyalarını ön plana çıkararak satışlarını arttırmaktadır.

 

Mobil uygulamanızın ana sayfasında yapacağınız değişiklikler de e-ticaret firmanızın özel gün satışlarını arttırmanızı sağlayacaktır.

 
 • Mobil uygulamanızın ana sayfasında yer alan slider alanlarında kampanyalarınızı ön plana çıkarın.
 • Mobil uygulamanızın banner alanlarında tasarımsal değişiklikler yaparak kampanya ve indirimli ürünleri tüketicilere sunun.
 • Yeni gelen ürünler, Vitrindekiler, Öne Çıkan ürünler alanlarına kampanyalı ürünlerinizi ekleyin.
 • Uygulamanızın ana sayfasında kullanıcı deneyimini ön planda tutun.
 

Bu tür çalışmalar sayesinde sizler de kampanyalı ürünlerinizi mobil uygulamanızda ön plana çıkarabilir ve böylece satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Özel Günlerde Mobil Uygulamanızın Gelirini Arttırmak İçin 6 Taktik

 

Özel Gün Mobil Uygulama Yönetimi Ana Sayfa

 

Mobil Uygulamanıza Özel Kampanyalar Düzenleyin

 

E-ticaret firmaları genellikle kampanya dönemlerinde hem e-ticaret sitelerinde hem de mobil uygulamalarında kampanyalar düzenlemektedir. Birçok e-ticaret firması hem mobil uygulama indirme sayısını hem de satışlarını arttırmak için e-ticaret sitelerinde ve mobil uygulamalarında düzenledikleri kampanyaları birbirinden farklılaştırmaktadır.

 

Örneğin; e-ticaret sitelerinde arkadaşını davet et 10 TL hediye çeki düzenleyen e-ticaret firmaları mobil uygulamaları için mobil uygulamayı indir 10 TL hediye çeki kazan gibi kurgular yaratarak kampanyalarını farklılaştırır. Böylece işletmeler hem daha kolay bir şekilde satışlarını arttırır hem de hedef kitlesindeki kişilere daha kolay ulaşır.

 

Sizler de özel günlerde mobil uygulama yönetimi yapmak istiyorsanız kampanyalarınızı bu tür stratejiler ile farklılaştırabilirsiniz. Böylece hedef kitlenize uygun kampanya kurguları yaratarak satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

Özel Gün Mobil Uygulama Yönetimi Kampanya

 

Anlık Bildirimler Gönderin

 

Push Notification ya da bilinen adı ile Anlık Bildirimler mobil uygulama sahibi olan e-ticaret firmaları için oldukça önemlidir. Çünkü anlık bildirimler sayesinde e-ticaret firmaları;

 
 • Mobil uygulamasını indiren tüketicilerin etkileşime girmesini sağlar.
 • Müşterileri ile daha kolay bir şekilde iletişime geçebilir.
 • Ürün, hizmet ve kampanyalarını daha kolay bir şekilde tanıtma fırsatı yakalar.
 • Kişiselleştirilmiş pazarlama çalışmalarını dha kolay yapar ve böylece marka sadakatini arttırabilir.
 • Gönderilerini zamanlayarak belirli saatler ve günlerde anlık bildirimler gönderebilir.
 • Kullanıcıların mobil uygulamaları ile etkileşimlerini daha kolay ölçümleyebilir.
 • Anlık bildirimler sayesinde işletmeler satışlarını arttırma fırsatı yakalar.
 

Sizler de bu tür avantajlardan yararlanmak istiyorsanız e-ticaret siteniz için mobil uygulama tasarlatabilirsiniz. Böylece anlık bildirimler sayesinde mobil uygulamanızı indiren kişiler ile daha etkili bir iletişim kurabilir ve ürün ve hizmetlerinizi daha hızlı pazarlayabilirsiniz.

 

Özel Gün Mobil Uygulama Yönetimi Anlık Bildirimler

 

Mobil Uygulamanıza Canlı Destek Ekleyin

 

E-ticaret firmaları için müşteri ile iletişim oldukça önemli olan konuların başında gelmektedir. Çünkü müşteri iletişimini profesyonel bir şekilde yöneten işletmeler e-ticaret firmalarının satışlarını arttırma fırsatı yakalamaktadır.

 

Özellikle özel günlerde kampanya düzenleyen e-ticaret firmaları için müşteri iletişimi daha çok önemlidir. Çünkü yılbaşı, Blackfriday, anneler günü gibi kampanya dönemlerinde tüketicilerin e-ticaret firmalarına olan ilgi daha fazladır ve hem mobil uygulamaların hem de e-ticaret sitelerinin ziyaretçi sayısı artış göstermektedir.

 

E-ticaret firmaları tüketiciler ile iletişim kurmak ve satışlarını arttırmak için canlı destek araçlarını hem e-ticaret sitelerine hem de mobil uygulamalarına eklemektedir. Böylece etkili iletişim sayesinde işletmeler satışlarını arttırma fırsatı yakalamaktadır. Sizler de e-ticaret mobil ugulamanıza canlı destek ekleyebilir ve müşterilerinizin firmanızla daha kolay iletişime geçmesini sağlayabilirsiniz.

 

Özel Gün Mobil Uygulama Yönetimi Canlı Destek

 

Ticimax ile Mobil Uygulamaya Sahip Olun

 

Sizler de e-ticaret sitenizi Ticimax e-ticaret alt yapıları ile kurarak e-ticaret paketlerimiz içerisinde yer alan mobil uygulama özelliğinden yararlanabilirsiniz. Bununla beraber işletmenize özel Native mobil uygulamalar tasarlatabilir ve böylece e-ticaret firmanızın mobil satışlarını hızlı bir şekilde arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; iOS ve Android Native E-ticaret Mobil Uygulama ile Satışlarınızı Arttırın!

 

 

 

Ticimax ile çalışmak istiyorsanız demo talep formunu doldurabilir ve 15 günlük deneme süresinin ardından e-ticarette doğru adımlar atabilirsiniz. Ticimax ile ilgili daha fazla haber almak için Ticimax’ı Youtube, Instagram, Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca e-ticaret ile ilgili kapsamlı bilgi almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret