Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Formu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Pandemide (Koronavirüs Şartlarında) Black Friday Günleri

İçerikler;

Black Friday, her yıl Şükran Günü’nden sonra gelen ilk Cuma gününe verilen isimdir. Black Friday, ilk dönemlerde ABD’de Noel alışverişleri için markaların kampanya düzenlediği ve büyük indirim oranları ile ürün satışı yaptığı bir gün olarak biliniyordu. Fakat kısa sürede bu etkinlik Dünya’nın birçok ülkesine yayıldı ve farklı ülkelerde farklı isimlerle Black Friday Kampanyaları düzenlenmeye başladı.

 

Black Friday indirimlerine olan ilgi her ülkede farklılık gösterdi. Çünkü Dünya’nın en büyük ticari markaları bile bu dönemde satışlarını arttırmak için büyük indirim oranları ile ürün satışı yapmaya başladı ve bu oranlar ile satış yapmaya devam ediyor. Fakat 2019 yılında Çin’de ortaya çıkan Koronavirüs pandemisi, markaların Black Friday indirimlerini hakkında olumsuz düşünmelerine neden oluyor.

 

Günümüzde birçok e-ticaret firması Black Friday Corona etkisinin fazla olacağını ve satışların azalacağını düşünüyor. Aslına bakıldığında ve e-ticaret istatistikleri göz önünde bulundurulduğunda Black Friday’in pandemi şartlarından etkilendiği görülüyor fakat bu etki olumsuzlukları barındıramıyor. Çünkü hala milyonlarca kişi Black Friday kampanyaları ile internetten alışveriş yapmaya devam ediyor.

 

Pandemide Black Friday günleri adlı bu yazımızda sizlere Koronavirüs pandemisinin Black Friday’i nasıl olumlu etkilediği hakkında bilgiler vereceğiz. Bununla beraber markanızı Black Friday kampanyaları ile nasıl ön plana çıkaracağınızdan bahsedeceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyebilir ve Black Friday kampanyalarına pandemi şartlarında nasıl hazırlanmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Corona Virüsün Ekonomiye Etkisi ve E-Ticaret'in Yükselişi

 

Pandemide (Koronavirüs Şartlarında) Black Friday Günleri

 

İnsanların Alışveriş Alışkanlıkları Değişti

 

Covid-19 dünyayı etkisi altına almaya başladığı günden beri hepimizin gündelik ve iş yaşamlarında değişiklikler ortaya çıktı. İlk dönemlerde başlayan karantina süreçleri hepimizin alışveriş alışkanlıklarının da değişmesine neden oldu.

 

Koronavirüs döneminde birçok kişi internetten alışveriş yapmaya yöneldi. Daha önce e-ticaret siteleri üzerinden alışveriş yapan kişiler ise karantina döneminde e-ticaret siteleri üzerinden daha fazla alışveriş yapmaya başladı. Kısacası Koronavirüs alışveriş alışkanlıklarımızın değişmesine neden olurken e-ticarette büyük bir sıçrama yaşanmasını da sağladı.

 

E-ticaret sektörü COVID-19 sürecinde daha önce hiç olmadığı kadar büyüme gösterdi. E-ticaret’in COVID-19 döneminde hızlı bir şekilde büyümesi Pandemi Şartlarında Black Friday’e yönelik olumlu görüşler yapan e-ticaret uzmanlarının sayısının artmasını sağladı.

 

Birçok e-ticaret uzmanı Black Friday’in pandemi şartlarından olumsuz etkilenmeyeceğini dile getiriyor. Uzmanlar Black Friday kampanyalarında online alışveriş cirosunda rekor bekliyor ve bu kampanyalar sayesinde birçok işletmenin firmalarını daha hızlı bir şekilde büyüteceğini düşünüyor. Bunların yanı sıra e-ticaret uzmanları, e-ticaret firmalarının Black Friday kampanyalarına iyi bir şekilde hazırlanması gerektiklerini de vurguluyor.

 

Sizler de e-ticaret ile internetten ürün ve hizmet satışı yapan bir işletmeyseniz Black Friday kampanyaları için hazırlıklara şimdiden başlayabilir ve böylece tüketicilerin alışveriş alışkanlıklarının değişmesinden yararlanarak Black Friday kampanyaları ile satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Başarılı Black Friday/Efsane Cuma Reklamları

 

Pandemide Black Friday İndirimleri Alışveriş Alışkanlıkları

 

Black Friday’de Rekabet Fazla Olabilir

 

COVID-19, e-ticaret sektörünün hızlı bir şekilde büyümesini sağlarken birçok kişi ve işletmenin de e-ticaret sektörüne adım atmasını sağladı. E-ticaretin hızlı bir şekilde büyüdüğünü gören kişilerin birçoğu şirket kurarak internetten ürün satışı yapmaya başladı. Daha önce fiziksel mağazalar üzerinden satış yapan işletmeler ise bu süreçte dijital dönüşümlerini tamamlayarak internetten satış yapar hale geldi.

 

E-ticaret sektöründe olan bu değişiklikler markaların rakip sayısının artmasına neden oldu ve e-ticaretteki rekabet artış gösterdi. E-ticaret uzmanları, e-ticaret firma sayısının artmasını öne sürerek Black Friday 2022 indirimlerinde rekabetin fazla olacağını düşünüyor, uzmanlar Black Friday’de satışlarını arttırmak isteyen işletmelerin iyi bir rakip analizi yapması ve kampanyalarını profesyonel bir şekilde planlaması gerektiğini vurguluyor.

 

Sizler de Black Friday 2022 kampanyaları ile satışlarınızı arttırmak istiyorsanız işletmeniz için rakip analizi yaparak kampanya stratejilerinizi belirleyebilirsiniz. Rakip analizi yaparken;

 
  • İlk olarak bulunduğunuz sektörde faaliyet gösteren işletmeleri belirleyin.
  • Rakiplerinizin hangi platformlar üzerinden satış yaptığını inceleyin.
  • Pazara yeni giriş yapan rakip firmaları belirleyin.
  • Rakiplerinizin ürün fiyatlandırma stratejileri ve kampanyaları hakkında bilgi alın.
  • Rekabetçi ürün fiyatlandırma stratejinizi nasıl geliştirebileceğinize karar verin.
 

Böylece sizler de Black Friday kampanyalarınızı profesyonel bir şekilde planlayabilir ve 2022 Black Friday kampanyalarında satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Black Friday/Efsane Cuma Günlerinde En Çok Satan Ürünler

 

Pandemide Black Friday İndirimleri Rekabet

 

Sosyal Medya Platformlarına Önem Verin

 

COVID-19 süreci bireylerin sosyal medya kullanım alışkanlıklarının değişmesini de sağladı. Artık çoğu kişi Instagram, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformlarını daha fazla kullanıyor ve sosyal medya kullanıcıları bu platformlar üzerinden alışveriş yapıyor. Bu nedenle Black Friday Pandemi etkilerinden kurtulmak ve satışlarını arattırmak isteyen işletmelerin sosyal medya platformlarına önem vermesi gerekiyor.

 
  • Düzenli Paylaşım Yapmak
  • Gönderilerde Video ve Görseller kullanmak
  • Gönderi metinlerini profesyonel bir şekilde hazırlamak
  • Sosyal medya platformlarının canlı yayın, hikayeler vb. özelliklerini kullanmak
  • Sosyal medya reklamları vermek
 

Black Friday’de satışlarını arttırmak isteyen işletmelerin önem vermesi gereken önemli noktalardır. Sizler de Pandemi Şatlarında Black Friday günlerine profesyonel bir şekilde hazırlanmak ve satışlarınızı arttırmak istiyorsanız bunlara önem verebilir ve böylece satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Black Friday/Efsane Cuma Satışları Arttıracak Pazarlama Stratejileri

 

Pandemide Black Friday İndirimleri Sosyal Medya

 

Kargo ve Lojistik Süreçlerini Takip Edin

 

Black Friday Kampanyaları döneminde genellikle kargo firmaları yoğundur. Coronavirüs pandemisi de düşünüldüğü takdirde 2022 Black Friday Kampanyalarında çoğu kargo firmasının daha yoğun olacağı uzmanlar tarafından tahmin edilmektedir. Bu nedenle Kargo ve lojistik süreçleri nedeniyle müşteri kaybetmek istemeyen e-ticaret firmalarının Black Friday Kampanyalarına hazırlanırken kargo firmalarına yönelik çalışmalar yapması da oldukça önemlidir.

 

Black Friday’de kargo süreçlerinizi garantiye almak için ilk olarak çalıştığınız kargo firması ile görüşün ve Black Friday Kampanya döneminde çalışma ve adresten alım koşullarında değişiklik olup olmayacağını öğrenin. Bununla beraber çalıştığınız kargo firmasının Black Friday Kampanyalarında açılış ve kapanış saatleri hakkında bilgi alın.

 

Böylece Black Friday Kampanya yoğunluğunda kargo firmanızın nasıl bir politika izleyeceğini tespit edebilirsiniz. Kargo firmanızın yetersiz kalacağını düşündüğünüz takdirde kampanya süreçlerinde siparişlerinizin aksamaması için farklı bir kargo firması ile de anlaşma yapabilir ve böylece lojistik süreçlerinizi problemsiz bir şekilde yürütebilirsiniz.

 

Black Friday’de ürün satın alan tüketiciler genellikle ürünlerine çabuk ulaşmak istediği için kargo firmanız ile görüştükten sonra ürün sayfalarınıza; aynı gün teslimat, 2-3 iş günü içinde kargo, hızlı teslimat vb. kargo etiketleri ekleyebilir ve müşterilerinizin ürünlerine ne kadar sürede ulaşacağı bilgisini onlara verebilirsiniz. Böylece pandemi şartlarında yaşayacağımız Black Friday 2022 kampanyalarında satışlarınızı daha kolay bir şekilde arttırabilir ve müşteri memnuniyeti kazanabilirsiniz.

 

Pandemide (Koronavirüs Şartlarında) Black Friday Kargo ve Lojistik Süreçleri


 

Ürün Stok Yönetiminizi Önceden Yapın

 

Koronavirüs pandemisi, birçok ülkede karantina süreçlerinin yaşanmasına neden oldu. Genellikle ülkeler hasta sayısının arttığı dönemlerde sokağa çıkma yasakları ilan etti ve bu uygulamaların hasta sayısı arttığı dönemlerde devam edebileceği düşünülüyor. Bu nedenle Black Friday kampanyaları düzenlemek isteyen e-ticaret firmalarının ürün stok yönetimini önceden yapması gerekiyor. Çünkü yeniden sokağa çıkma yasaklarının ilan edilip edilmeyeceği şu an bilinmiyor.

 

Karantina süreçleri tekrar başladığı takdirde e-ticaret firmaları ürün stok yönetimi konusunda problemler yaşanabileceğinden Pandemi Şartlarında Black Friday kampanyalarına hazırlanacak e-ticaret firmalarının, kampanyaya sokacağı ürünleri önceden belirlemesi ve ürün tedarik süreçlerini önceden yönetmesi oldukça önemli bir konu olarak önümüze çıkıyor.

 

Sizler de Black Friday kampanyalarınız için ürün tedarik süreçlerinizi önceden yönetebilir ve böylece olası bir karantina uygulamasında e-ticaret süreçlerinizin aksamasını engelleyebilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Tedarik Aşamasında Gözden Kaçırmamanız Gereken 5 Bilgi

 

Pandemide Black Friday İndirimleri Urun Stok Yönetimi

 

Dezenfeksiyona Önem Verin

 

Covıd-19 süreci insanların hijyen alışkanlıklarında da değişikliklerin yaşanmasına neden oldu hatta bu süreç bireylerin alışveriş yaptığı markaları değiştirmesini de etkiledi . Artık birçok kişi hijyenik bir şekilde üretim yapan, çalışan ve ürün gönderiminde dezenfeksiyona önem veren markalar üzerinden alışveriş yapmaya dikkat ediyor.

 

E-ticaret firmaları hijyenik ortamlarda çalıştıklarını göstermek ve ürün gönderim süreçlerinde dezenfeksiyona önem verdiklerini hedef kitlelerini ispatlama için bu konuların yer aldığı iletişim çalışmaları da yapıyor. Böylece işletmeler hedef kitlelerinde yer alan kişilerin güvenini kazanarak satışlarını arttırabiliyor.

 

2022 Black Friday, Koronavirüs şartlarında gerçekleşeceği için sizler de tüketicilerin güvenini kazanmak ve satışlarınızı arttırmak için hijyenik ortamlarda üretim yaptığınızı ve çalıştığınızı onlara gösterebilir ve bununla beraber ürün gönderim süreçlerinde dezenfeksiyona önem verdiğinizi kitlenize aktararak güvenlerini kazanabilirsiniz. Böylece Black Friday 2022 kampanyalarında rakipleriniz ile daha kolay rekabet edebilir ve ürün satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

Pandemide Black Friday İndirimleri Dezenfeksiyon

 

Ticimax E-ticaret Alt Yapıları ile Black Friday Kampanyalarınızı Planlayın

 

Black Friday Kampanyaları düzenlemek istiyorsanız sizler de e-ticaret sitenizi kurarken Ticimax e-ticaret alt yapılarını tercih edebilirsiniz. Ticimax e-ticaret paketleri içerisinde bulunan kampanya modülleri sayesinde Black Friday kampanyalarınızı planlayabilir ve böylece markanızın satışlarını arttırabilirsiniz.

 

 

 

Ticimax ile çalışmak istiyorsanız demo talep formunu doldurabilir ve 15 günlük deneme süresinin ardından e-ticarette doğru adımlar atabilirsiniz. Ticimax ile ilgili daha fazla haber almak için Ticimax’ı Youtube, Instagram, Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca e-ticaret ile ilgili kapsamlı bilgi almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 

 

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) TİCİMAX BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.’ye ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Demoyu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret