Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimize sağladığınız kişisel verilerin, Aydınlatma Metnimizde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile ve 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu tacir ilişkisi kapsamında rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Hemen Demoyu İnceleyin” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

E-ticaret ile Toptan Satış Yapmanın Avantajları

Güncelleme Tarihi: 14.07.2023

İçindekiler;

B2B (Firmadan firmaya satış) pazarlamacılıkla toptan satış yapmak çok basit olmakla beraber e-ticaretin büyük bir kısmını bu pazar türü oluşturmaktadır. Toptan satış yaptığınız takdirde perakende satış yapan firmalara ulaşabilir ve daha büyük kazanç elde edebilirsiniz. Bu yazımız ile sizlere E ticaret ile toptan satış yapmanın avantajlarının neler olduğundan bahsetmeye çalışacağız.

 

E-ticaret ile Toptan Satış Yapmanın Avantajları

 

Ürünlerinizi kendiniz üretiyorsanız ve bu ürünlerin perakendecilere pazarlamaya çıkarılmasını istiyorsanız e ticaret üzerinden toptan satış siteleri oluşturmak veya halihazırda bu sitelerde ürünlerinizi perakendecilere sunarak çok fazla kar elde etmeniz mümkündür. Belli bir lokale bağlı kalma durumunuz olmadan e ticaret üzerinden toptan satış yapmanız sağlanarak büyük hacimli ve elbette büyük karlı bu sektörde yer bulmanız ve satış yapmanız kolaylaşacaktır. E ticaret ile toptan satış yapmanın avantajları ile birlikte kazancınızı katlamanız mümkün olacaktır.

 

İlgili İçerik: E-ticaret İş Fikirleri

 

 

Toptan satış yapmanın avantajları nelerdir?

 

  • Büyük pazarlama stratejileri geliştirmenize gerek olmadan satışlarınızı arttırmanızı sağlar

 

B2B pazarlama yöntemiyle e ticaret yapmanız durumunda alışveriş prosedürlerini bir firmayla geliştireceğinizden B2C (Firmadan tüketici kitleye satış-Perakende satış) pazarlamada ki gibi tasarıma önem vermek durumunda kalmanıza gerek yoktur. Firmalar tasarımdan çok ürün çeşitliliğine ve web sitesinin kullanım kolaylığına odaklanmaktadırlar. B2C pazarlamada tüketici kitle daha duygusal faydalar ile ürün seçerken B2B pazarlamada ise firmalar ürünleri az maliyetle almaya odaklanmaktadır.

 

  •  Satış yoğunluğunun fazlalığı

 

E ticaret ile toptan satış yapmanın avantajlarından bir diğeri de perakende pazarlamadaki gibi tüketici kitleye değil de doğrudan perakende firmalara satış yapılmasından dolayı satış yoğunluğunun fazla olmasıdır. Toptan satış ile bir üründen yüzlerce kez satış yapılmakla birlikte alıcı firmanın aynı üründen yeniden sipariş verebilme durumu vardır. Bununla beraber alıcı başka ürünler içinde yeniden sipariş verebilecektir. Bu da perakende satışa nazaran daha karlı bir pazarlama yöntemi oluşturmaktadır.

 

  • Hızlı bir şekilde satış gerçekleştirilmesi

 

Online toptan satış ile birlikte ürünlerinizi veya hizmetlerinizi daha hızlı bir şekilde pazarlayabilirsiniz. E ticaret ile toptan satış yapmanın avantajlarından biri olan bu yöntem ile geleneksel pazarlama yöntemlerine göre daha fazla verim alabilirsiniz.

 

  • Daha düşük riskler ile pazara girebilirsiniz

 

İnternetten satış yaparak halihazırda pazarları araştırmış ve riskleri tespit etmiş firmalarla çalışacağınız için satış prosedürleri içerisinde herhangi bir sorun ve riskle karşılaşmanız en aza indirgenecektir. Bunlarla birlikte toptan satış yapmış olduğunuz firmaların ve onların satış yaptıkları pazarların durumundan haberdar olarak elde tutulur verilerle yani daha düşük risklerle yeni pazarlara açılmanız kolaylaşır.

 

  • Toptan satış yapmanın yanı sıra direkt tüketicilere de ulaşmanız kolaylaşır

 

E ticaret ile toptan satış yapmanın avantajlarından bir diğeri ise toptan satış gerçekleştirdiğiniz firmalarla anlaşarak onların halihazırda mevcut müşterilerine de doğrudan satış yapabilirsiniz. Bu sayede de yeni müşteri elde etmek için pazarlama stratejileri ile mali olarak gider yapmadan zor olan potansiyel müşteri kazanımını gerçekleştirmeniz kolaylaşır. Bununla birlikte satış yaptığınız firmalar haricinde doğrudan e ticaret siteleri üzerinden veya oluşturacağınız çok amaçlı yani hem toptan hem perakende satış portalı ile de hem toptan satış gerçekleştirirken hem de doğrudan aracı olmadan ürünlerinizi tüketici kitleye ulaştırmanız kolay olacaktır.

 

  • Gereksiz ürün üretmenizden kurtarır

 

E ticaret ile toptan satış yapmanın avantajlarından belki de en önemli olan perakende satıcılıkta gerçekleşen gereksiz ürün tedarik etme riski olmadan elde ürün kalma durumu olmadan siparişe göre ürün oluşturulması ve gereksiz ürün oluşturmayarak zarara girmeniz engellenir.

 

 

Ticimax e-ticaret paketlerini kullanmak ve kendi e-ticaret sitenizi açmak istediğiniz takdirde E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgi almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

Yazar: Pınar Keleş

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) TİCİMAX BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.’ye ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimize sağladığınız kişisel verilerin, Aydınlatma Metnimizde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile ve 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu tacir ilişkisi kapsamında rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Hemen Demoyu İnceleyin” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2024 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
Ticimax