Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Her E-ticaret Sitesinde Olması Gereken Önemli Noktalar

İçindekiler;

 
 • Tasarım Özelliği
 • SSL Sertifikaları ve 3D Secure ile Ödeme
 • İstek Listesi
 • Favoriye Ekleme Özelliği
 • Kapıda Ödeme Yöntemi
 • E-ticaret Sitelerinde Bulunması Gereken Sözleşmeler
 • Sosyal Medya Hesapları
 • Ticimax ile Mükemmel Bir E-ticaret Sitesi Kurun

 

 

E-ticaret ile internetten ürün ve hizmet satan işletmeler için e-ticaret siteleri oldukça önemlidir. Çünkü e-ticaret siteleri markaların ürünlerini tüketiciler ile buluşturduğu ve satış yaptığı site türlerine verilen isimdir.

 

Bir e-ticaret sitesi ne kadar müşteri odaklı ve profesyonel bir şekilde kurulursa işletmelerin satış yapma olasılığı o kadar artış göstermektedir. Bu nedenle e-ticaret sitenizi kurarken dikkat etmeniz gereken birçok önemli nokta bulunmaktadır.

 

E-ticaret sitesi kurarak internetten satış yapmak isteyen kişiler için hazırladığımız Her E-ticaret Sitesinde Olması Gereken Önemli Noktalar adlı bu yazımızda sizlere e-ticaret sitesinde olmazsa olmazlar hakkında bilgi vereceğiz.

 

Siz de bu yazımızı inceleyerek bu konu hakkında bilgi edinebilir ve profesyonel e-ticaret sitesi kurulumu yaparak gelirlerinizi arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; E-ticaret Sitesi Kurmak, 20 Adımda Başarılı Bir E-ticaret Sitesi Nasıl Kurulur?Her E-ticaret Sitesinde Olması Gereken Önemli Noktalar

 

Tasarım Özelliği

 

E-ticaret sitelerinde olmazsa olmazların ilk sırasında tasarımsal özellikler yer almaktadır. Çünkü bir e-ticaret sitesinin tasarımı ne kadar profesyonel bir şekilde oluşturulursa firmaya duyulan güven o kadar artış göstermekte ve bu da işletmelerin satışlarını olumlu bir şekilde etkilemektedir.

 

Bu nedenle e-ticaret firmaları e-ticaret sitesi kurarken ya da e-ticaret paketleri hakkında araştırma yaparken tasarımsal özellikleri göz önünde bulundurmalıdır. E-ticaret sitelerinde olması gereken tasarım özellikleri şunlardır;

 
 • Responsive tasarımlar e-ticaret firmaları için oldukça önemli bir tasarım özelliğidir. Çünkü responsive olarak tasarlanan e-ticaret siteleri mobil platformlarda düzgün bir şekilde çalışmaktadır. İnternet alışverişlerinin büyük bölümünün mobil cihazlardan yapıldığı düşünülürse responsive site tasarımlarının işletmelerin satışlarını arttıracağını söylemek mümkündür.
 • E-ticaret sitesinde olması gerekenler arasında yer alan önemli bir diğer tasarım özelliği de site içi arama özelliğidir. Site içi arama özelliği tüketicilerin aradıkları ürün ve hizmetlere daha kolay bir şekilde ulaşmasını sağlamakta ve işletmelerin satışlarını arttırmaktadır.
 • Sayfa tasarımı da e-ticaret sitesinde olması gerekenler arasında yer alır. Ürün, Marka, Kategori, İletişim ve Ödeme Sayfası tasarımlarını profesyonel bir şekilde yapmak işletmelerin satışlarını arttırmasına yardımcı olur.
 • E-ticaret sitelerinin satışlarını arttırmalarına yardımcı olan bir diğer tasarım özelliği de banner ve slider alanlarıdır. Banner ve sliderlar sayesinde işletmeler belirli ürün ve kategorilerini tüketicilere göstererek satış arttırma fırsatı bulur.
 

Sizler de e-ticaret sitesi kurarken sizlerle paylaştığımız her e-ticaret sitesinde olması gereken önemli noktaları göz önünde bulundurarak site tasarımınızı yapabilir ve satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; E-ticarette Responsive Tasarım Neden Önemlidir?E-ticaret Sitesinde Olması Gerekenler Tasarım

 

SSL Sertifikaları ve 3D Secure ile Ödeme

 

E-ticaret sitesinde olması gerekenler arasında yer alan diğer iki özellik ise SSL Sertifikaları ve 3D Secure ile Ödeme alma yöntemidir. Çünkü e-ticaret firmaları sitelerinden alışveriş yapan müşterilerin güvenli bir platformdan alışveriş yapmasını sağlamalıdır.

 
 • SSL Sertifikaları ; E-ticaret firmalarının müşteri bilgilerini koruyan ve sızdırılmasını engelleyen sertifikalara verilen isimdir.
 • 3D Secure ile Ödeme ; E-Ticaret siteleri üzerinden alışveriş yapan tüketicilere alışveriş sonunda onay kodu göndererek alışverişlerini tamamlarını sağlayan ödeme yöntemidir. Bu yöntem ile ödeme alan işletmeler hem müşterilerini hem de kendilerini koruyabilmektedir.
 

E-ticaret sitesi kurarken işletmelerin bu özelliklere önem vermesi hem marka itibarlarını hem de müşterilerini korumalarını sağlayacaktır.

 

E-ticaret Sitesinde Olması Gerekenler SSL

 

İstek Listesi

 

E-ticaret sitesi kurarken istek listesi özelliğine sitenizde yer vermeniz oldukça önemlidir. Çünkü e-ticaret sitelerini ziyaret eden tüketiciler her zaman alışveriş yapmak istememektedir. Bu durumda birçok tüketicinin satın almak istediği ürünleri kaydettiğini ve sonradan satın aldıklarını söylemek mümkündür.

 

E-ticaret sitelerinde olması gereken önemli noktalar arasında yer alan istek listeleri daha sonra alışveriş yapmak isteyen kişilerin ilgilendikleri ürünleri kaydetmesini ve istedikleri zaman satın almalarını sağlayan bir e-ticaret sitesi özelliğidir.

 

Genellikle e-ticaret sitelerinin istek listesi özelliğini kullanan kişiler sitenize üye olmaktadır. Bu durum göz önünde bulundurulduğunda istek listesinin hem sitenize satış hem de üye kazandıran bir özellik olduğunu söylemek mümkündür.

 

İlgili İçerik; İstek Listesinin (Wish List) E-ticaretteki Önemi Nedir?

 

E-ticaret Sitesinde Olması Gerekenler İstek Listesi

 

Favoriye Ekleme Özelliği

 

E-ticaret sitenizi ziyaret eden yada sitenize üye olan kişilerin her zaman beğendiği ürünler bulunmaktadır.

 

Ürünlerin fiyatı pahalı olduğu takdirde birçok tüketici ilgili ürünü satın almamaktadır fakat e-ticaret sitelerinde bulunan temel özelliklerden birisi olan favoriye ekleme özelliği sayesinde tüketiciler bu ürünü favorilerine eklemekte ve ürün kampanyaya girdiği zaman haberdar olmaktadır. Birçok tüketici satın almak istedikleri ürünlerde bu özelliği kullanarak indirimli bir şekilde ürün alma fırsatı yakalamaktadır.

 

Favoriye ekleme özelliğine e-ticaret sitelerinde yer veren işletmeler bu ürüne indirim tanımladıkları takdirde ilgili ürünü favorilerine ekleyen kişilere anında bildirimler göndererek satışlarını arttırma fırsatı yakalamaktadır. Sizler de bir e-ticaret sitesi kurarak internetten satış yapmak istiyorsanız sitenizde favoriye ekleme özelliğine yer verebilir ve satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; E-ticarette Müşteri İlişkileri Yönetimi Neden Önemlidir?

 

E-ticaret Sitesinde Olması Gerekenler Favoriler
 

Kapıda Ödeme Yöntemi

 

E-ticaret siteleri üzerinden alışveriş yapmak isteyen ve kredi kartı ya da banka kartına sahip olmayan veya kredi kartı bilgilerinin çalınacağını düşünen kişiler satın aldıkları ürünlerin ödemesini kapıda gerçekleştirmeyi istemektedir. E-ticaret sitelerinde kapıda ödeme özelliği olmadığı takdirde ise bu tüketici grubu ilgili e-ticaret sitesinden alışveriş yapmayı reddetmektedir.

 

Bu nedenle e-ticaret sitesi için gerekenler biri de kapıda ödeme yöntemidir. Kapıda ödeme yöntemi ile e-ticaret firmaları satışlarının tahsilatını teslimat esnasında gerçekleştirebilmektedir. Sizler de internetten ürün satışı yapmak için bir e-ticaret sitesi kurmak istiyorsanız kapıda ödeme yöntemini e-ticaret sitenize ekleyebilir ve satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

E-ticaret Sitesinde Olması Gerekenler Kapıda Ödeme
 

E-ticaret Sitelerinde Bulunması Gereken Sözleşmeler

 

E-ticaret siteleri ve e-ticaret sitelerinden alışveriş yapan tüketiciler için sözleşmeler oldukça önemlidir ve her e-ticaret sitesinde bulunması gereken temel sözleşmeler bulunmaktadır.

 
 • Mesafeli Satış Sözleşmesi
 • Kişisel Veriler Politikası
 • İptal ve İade Koşulları
 • Gizlilik ve Güvenlik Sözleşmeleleri
 

Bir e-ticaret sitesinde bulunması gereken sözleşme türleridir. Siz de e-ticaret sitenizi kurarken sitenizde bu sözleşmelere yer vermeye özen göstermelisiniz. Aksi takdirde hem tüketiciler sitenize güven duymayacak hem de e-ticaret firmanız belirli yaptırımlar ile karşı karşıya kalacaktır.

 

E-ticaret Sitesinde Olması Gerekenler Sözleşmeler
 

Sosyal Medya Hesapları

 

Günümüzde e-ticaret ile internetten ürün ve hizmet satışı gerçekleştiren işletmeler hedef kitlelerinde yer alan kişilere ulaşmak için sosyal medya hesapları üzerinden de iletişim yürütmektedir.

 

İşletmeler bazı sosyal medya platformlarında iletişim yürütmeyi tercih ederken bazı sosyal medya platformlarında ise iletişim yürütmeyi tercih etmemektedir. Eğer iletişim yürüttüğünüz veya yürütmediğiniz sosyal medya platformları bulunuyorsa bu platformlara yönelik bilgilere e-ticaret sitenizde yer vermeniz oldukça önemlidir. Çünkü müşteriler bu sayede sosyal medya hesapları üzerinden de sizlerle etkileşime geçebilecektir. Bununla beraber ziyaretçileriniz iletişim yürütmediğiniz sosyal medya platformları hakkında da bilgi alacak ve böylece sizleri taklit eden hesaplar ile etkileşime geçmekten kendilerini koruyacaklardır.

 

Siz de Her E-ticaret Sitesinde Olması Gereken Önemli Noktalardan biri olan sosyal medya butonlarına sitenizde yer verebilir ve böylece sosyal medya hesaplarınızın takipçi sayısı ve etkileşim oranlarını arttırma fırsatı yakalayabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Müşteri Sadakati Kazanmak İçin İpuçları

 

E-ticaret Sitesinde Olması Gerekenler Sosyal Medya

 

Ticimax ile Mükemmel Bir E-ticaret Sitesi Kurun

 

Her E-ticaret Sitesinde Olması Gereken Önemli Noktalar hakkında sizleri bilgilendirdik. Gelin şimdi hep beraber Ticimax e-ticaret alt yapıları ile nasıl bir e-ticaret sitesi kurabilirsiniz buna göz atalım.

 

E-ticaret ile internetten ürün satmak isteyen kişi ve işletmeler tarafından en çok tercih edilen e-ticaret alt yapısı olan Ticimax e-ticaret alt yapıları ile sizler de kusursuz bir şekilde e-ticaret sitesi kurabilir ve satış yapmaya başlayabilirsiniz. Alt yapımız içerisinde bulunan yüzlerce özellik ve onlarca modül sayesinde satışlarınızı arttırabilir ve e-ticaret süreçlerinizi daha kolay bir şekilde yönetebilirsiniz.

 

 

 

Ticimax ile çalışmak istiyorsanız demo talep formunu doldurabilir ve 15 günlük deneme süresinin ardından e-ticarette doğru adımlar atabilirsiniz. Ticimax ile ilgili daha fazla haber almak için Ticimax’ı Youtube, Instagram, Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret