Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Kitap Satış Sitesi Açma Rehberi

İçindekiler;

 
  • Önceliklerinizi Belirleyin
  • E-ticaret Sitesi Nasıl Açılır?
  • İnternetten Kitap Satışı Yapmanın Yararları Nelerdir?

 

 

Online Kitap Satışı 

 

Gelişen internet sektörü ile birlikte e-ticaret yapmanın imkanları da oldukça arttı. Müşteri taleplerinin de internet alışverişine kayması ile birlikte firmalar fiziki mağazanın satış imkanını arttırmak veya çaya uygun satış stratejisi geliştirmek için online satış imkanlarını arttırma yönüne gitmeye başladı. Sizlerde online kitap satış siteleri alanında e-ticaret yapmak istiyorsanız Kitap Satış Sitesi Açma Rehberi’nden yararlanabilirsiniz.

 

Kitap Satış Sitesi Açma Rehberi

 

 

Önceliklerinizi Belirleyin

 

E-ticaret kitap satışı yapmak istiyorsanız, bu alana özgü modüllerin olduğu altyapıyı tercih etmeniz gerekmektedir. Satış yapabilmek için nasıl sanal mağaza açma işlemi yapacaksınız, ve site kurabileceksiniz gibi bir alttaki başlıkta açıklayacağız. Hazırlık sürenizde nelere dikkat etmeniz gerektiği noktasında ise öncelikle önemli olan satışını yapacağınız kitapların bilgilerinin detaylı bir şekilde yer alacağı bir modül tercih etmeniz gerektiğidir. Kitap satmak konusu ile ilgili şu bilgilerin mutlaka yer almasını sağlamalısınız:
 

  • Sayfa sayısı
  • Yazar ismi
  • Çevirmen ismi
  • Kitabın ilk basım tarihi/kaçıncı basımı olduğu
  • Kitabın kısa özeti
  • Yayınevi

 

Bu bilgilere ek olarak okuyucu yorumlarının yer almasını sağlayacak eklentilere yer vermelisiniz. Böylelikle müşterileriniz mevcut ürün hakkında kişisel görüşlerini paylaşabilir bu da özellikle kararsız alıcılar için güzel bir alternatif sunacaktır. Puanlama sistemi de kullanılabilecek ve siteye eklenebilecek diğer bir özelliktir. Özellikle film sitelerinde kullanılan bu özellikte okuyucular tarafından hazırlanmış olan güncel ve tavsiye edilen ürünler listesi oluşturmanızı sağlayacaktır.
kitap satış, online kitap
 

Kitap Satış Sitesi Açma Rehberi için diğer bir önerimiz hitap edeceğiniz kitleyi belirlemenizdir. Kitap satışı oldukça geniş bir ürün çeşitliliğine sahip bir alandır. Burada ise tavsiyemiz en geniş kitleye hitap etmek için gerekli hazırlıkları yapmanızdır. Roman, hikâye gibi genele hitap eden kitap satışlarının yanında, sınavlar için kaynak temin edebilir veya öğrencilerin sıklıkla kullandığı akademik kitaplar içinde satış sözleşmelerinizi yapabilirsiniz. Büyük üniversitelerin öğrenim süreçlerini takip etmeniz, öğrenciler içinde bir alternatif yaratmanıza sebep olacağı için hem bilinirliğinizi arttırabilir hem de müşteri kitlenizi güçlendirebilirsiniz.

 

E-ticaret Sitesi Nasıl Açılır?

 

Bu adımı tamamladıktan sonra e- ticaret sitenizi açmak için e-ticaret siteleri için alt yapı sağlayan firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. E-ticaret altyapımızı ücretsiz bir şekilde 15 gün boyunca denedikten sonra iş hacminize en uygun olan e-ticaret paketlerimizden birini satın alarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Bizimle çalışarak site tasarımından güvenliğine, ödeme yöntemlerinden ürün stok kontrolüne kadar birçok noktada güvenli bir şekilde işlem yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra 7 gün 24 saat hizmet veren destek birimimizle iletişime geçerek yardım alabilirsiniz.

 

İnternetten Kitap Satışı Yapmanın Yararları Nelerdir?

 

Türkiye online kitap satış sitesi açma rehberi sizlere bu süreçte nelerle karşılaşabileceğinizi ve nelere dikkat etmeniz gerektiğini sunmaktadır. Yalnızca kitap satışı için değil, her sektörde büyüyen bir faaliyet alanı olan e-ticaretin bu sektör içinde artıları oldukça fazladır. İlk olarak 7/24 açık bir mağazaya kavuşma imkânı sağlamaktadır. Bunun yanında kitap kargolaması kolay bir üründür. Bu da hem sizin için olası bir ürüne zarar gelme halinde maddi kayıp yaşamamanızı sağlamakta hem de müşterilerin güven sorunu yaşamasının önüne geçmektedir.

 

İlginizi Çekebilir: Kitap E-Ticaret Siteleri Örnekleri
kitap satışı , internetten kitap satışı ,kitap
 

 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN