Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Formu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

E-ticaretin Fiziki Mağazaya Katkıları Nelerdir?

İçerikler;

E-ticaretin Fiziki Mağazaya Katkıları Nelerdir adlı yazımızda ticari faaliyetlerini internete de taşımak isteyen kişiler için e-ticaretin fiziki mağazaya olan katkılarından bahsedeceğiz. Bununla beraber e-ticaret faaliyetlerinizle nasıl hızlı bir şekilde yükselebileceğinizden ve bu durumun fiziki mağazanıza olan katkısından bahsedeceğiz.

 

E-ticaret hem az maliyetli hem de birçok kişiye anında ulaşılabildiği için son dönemlerde firmaların oldukça tercih ettiği bir sektör haline geldi. E-ticarette yapılan faaliyetler firmaların kısa sürelerde gelişmesine katkı sağlamakta ve bu da beraberin iş hacminin artmasını getirmektedir. Hadi hep beraber e-ticaretin fiziki mağazaya katkıları nelerdir bakalım.E-ticaretin Fiziki Mağazaya Katkıları Nelerdir?

 

Daha Fazla İnsana Ulaşmanızı Sağlar

 

E-ticaret fiziki mağazanın aksine birçok kişiye hitap etmenizi sağlayan bir alandır. Birçok insan her gün internet üzerinden alışveriş yaptığı için e-ticaret yapan kişiler daha büyük müşteri kitlelerine ulaşabilmektedir. Sosyal medya reklamları, Google Reklamları gibi reklamlarla hedef kitlesini büyüten firmalar e-ticaret sayesinde birçok kişiye anında ulaşabilmektedir. Bu da fiziki mağazanıza yapılan ziyaretlerin artmasını beraberinde getirecektir. İnternette ürün sattığınızı gören kişiler ürünlerinizi satın almadan önce mağazanızı ziyaret etmek isteyecek ve ürünlerinizi deneyerek veya görerek satın almak isteyecektir. Kısacası e-ticaretin fiziki mağazaya katkıları nelerdir sorusuna daha fazla insana ulaşmanızı sağlar diyebiliriz.


İlgili İçerik: Online Mağazanıza Trafik Çekmenin 6 Altın KuralıE-ticaret Fiziki Mağaza Katkıları Etkileşim

 

Marka Bilinirliğinizi Arttırır

 

E-ticaret faaliyetlerine başlamayan mağazalar daha az insana ulaşmaktadır. Bu da beraberinde düşük satış oranlarını getirmektedir. E-Ticaret’e başlayan mağazalar ise kısa süreler içerisinde birçok kişiye ulaşabildikleri için e-ticaretin fiziki mağazaya katkılarından birisi olarak da karşımıza marka bilinirliğini arttırma yanıtı çıkacaktır. Sizler de marka bilinirliğinizi arttırmak ve insanların fiziki mağazanızı ziyaret etmesini sağlamak amacıyla reklamlar verebilir ve kısa süreler içerisinde markanızın herkes tarafından tanınan bir marka haline gelmesini sağlayabilirsiniz.
İlgili İçerik: 5 Adımda İnternette Kendi Markanızı YaratınE-ticaret Fiziki Mağaza Katkıları Marka Bilinirliği

 

Alışverişin Devamını Sağlar

 

E-ticaretin Fiziki Mağazaya Katkıları Nelerdir sorusuna verebileceğimiz bir başka yanıt ise alışveriş devamlılığıdır. Fiziki mağazanız belirli saatlerde açık olabileceği ve yalnızca bu saatler arasında ziyaret alabileceği için günlük satışlarınızın hızlı bir şekilde artmaması olağandır. Fakat mağazanızı fiziki mağazayla beraber e-ticaret alt yapıları sayesinde internet ortamına taşıdığınız takdirde firmanızdan alışveriş yapmak isteyen birçok tüketici herhangi bir saat sıkıntısı olmadan istediği saatte alışveriş yapabilecek ve bu durum da beraberinde satışların artmasını getirecektir.


İlgili İçerik: Hızlı Teslimat ve E-ticaret İlişkisiE-ticaret Fiziki Mağaza Katkıları Alışveriş Devamlılığı

 

Mağaza Masraflarınızı Azaltır

 

E-ticaret yapmaya başladığınızda mağazanızda küçültmeler yaparak mağaza masraflarını azaltabilirsiniz. Çünkü genel olarak müşterileriniz size internet siteniz üzerinden ulaşacak ve internet üzerinden alışverişlerini yapacaktır. Bu da sizin mağaza masraflarından kurtulmanız için fiziki mağazanızda küçülmelere gitme ihtiyacınızı beraberinde getirecektir. Sizler de e-ticarete geçtiğinizde daha küçük bir mağazaya taşınabilir ve hem elektrik, su, doğal gaz gibi masraflardan hem de kira masrafından kısarak tasarruf edebilirsiniz.E-ticaret Fiziki Mağaza Katkıları Masraflar

 

Enflasyon Nedeniyle Oluşan Zararları Engeller

 

E-ticaret yapan kişilerin satışlarını internetten yaptığını söylemiştik. E-ticaret faaliyetleri yürüten mağazalar genellikle fiziki mağazalara oranla daha az enflasyondan etkilenir. İnternet üzerinde dalgalanmalar oldukça az olduğu için enflasyondan etkilenmemeniz fiziki mağazanıza da yarar sağlayacak ve fiziki mağazanızın zararlarını kapatmaya faydalı olacaktır.


İlgili İçerik: Sanal Mağaza Açma RehberiE-ticaret Fiziki Mağaza Katkıları Enflasyon

Daha Çok Ürün Seçeneği

 

E-ticaretin Fiziki Mağazaya Katkıları Nelerdir yazımızın son bölümünde e-ticaretin fiziki mağazaya en büyük katkılarından birisi olan ürün çeşitliliğinden bahsedeceğiz. Fiziki mağazalarda daha az ürün satışa koyabilen firmalar genellikle müşterinin istediği ürüne ulaşamadığında satış gerçekleştirememektedir. Fiziki mağazanızda yaşadığınız yer sıkıntıları nedeniyle düşen veya yapamadığınız satışlarınızdaki açığı e-ticaret ile kapatabilirsiniz. İnternet sitenize dilediğiniz kadar ürün ekleyebilir, farklı ürün gruplarında satışlar yapabilir ve bu şekilde satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

 

Ticimax e-ticaret paketlerini kullanmak ve kendi e-ticaret sitenizi açmak istediğiniz takdirde E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgi almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.


 


Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir:
3D Secure Nedir? Sanal Mağazalar İçin Neden Önemli?

 

E-Ticarette Ürün Fiyatlandırma Stratejileri

 

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) TİCİMAX BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.’ye ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Demoyu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret