Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

E-ticaretin Fiziki Mağazaya Katkıları Nelerdir?

İçindekiler;

 
  • Daha Fazla İnsana Ulaşmanızı Sağlar
  • Marka Bilinirliğinizi Arttırır
  • Alışverişin Devamını Sağlar
  • Mağaza Masraflarınızı Azaltır
  • Enflasyon Nedeniyle Oluşan Zararları Engeller
  • Daha Çok Ürün Seçeneği

 

 

E-ticaretin Fiziki Mağazaya Katkıları Nelerdir adlı yazımızda ticari faaliyetlerini internete de taşımak isteyen kişiler için e-ticaretin fiziki mağazaya olan katkılarından bahsedeceğiz. Bununla beraber e-ticaret faaliyetlerinizle nasıl hızlı bir şekilde yükselebileceğinizden ve bu durumun fiziki mağazanıza olan katkısından bahsedeceğiz.

 

E-ticaretin Fiziki Mağazaya Katkıları Nelerdir?

 

E-ticaret hem az maliyetli hem de birçok kişiye anında ulaşılabildiği için son dönemlerde firmaların oldukça tercih ettiği bir sektör haline geldi. E-ticarette yapılan faaliyetler firmaların kısa sürelerde gelişmesine katkı sağlamakta ve bu da beraberin iş hacminin artmasını getirmektedir. Hadi hep beraber e-ticaretin fiziki mağazaya katkıları nelerdir bakalım.

 

1.Daha Fazla İnsana Ulaşmanızı Sağlar

 

E-ticaret fiziki mağazanın aksine birçok kişiye hitap etmenizi sağlayan bir alandır. Birçok insan her gün internet üzerinden alışveriş yaptığı için e-ticaret yapan kişiler daha büyük müşteri kitlelerine ulaşabilmektedir. Sosyal medya reklamları, Google Reklamları gibi reklamlarla hedef kitlesini büyüten firmalar e-ticaret sayesinde birçok kişiye anında ulaşabilmektedir. Bu da fiziki mağazanıza yapılan ziyaretlerin artmasını beraberinde getirecektir. İnternette ürün sattığınızı gören kişiler ürünlerinizi satın almadan önce mağazanızı ziyaret etmek isteyecek ve ürünlerinizi deneyerek veya görerek satın almak isteyecektir. Kısacası e-ticaretin fiziki mağazaya katkıları nelerdir sorusuna daha fazla insana ulaşmanızı sağlar diyebiliriz.


İlgili İçerik: Online Mağazanıza Trafik Çekmenin 6 Altın Kuralı


daha fazla insana ulaşın, e-ticaret

 

2.Marka Bilinirliğinizi Arttırır

 

E-ticaret faaliyetlerine başlamayan mağazalar daha az insana ulaşmaktadır. Bu da beraberinde düşük satış oranlarını getirmektedir. E-Ticaret’e başlayan mağazalar ise kısa süreler içerisinde birçok kişiye ulaşabildikleri için e-ticaretin fiziki mağazaya katkılarından birisi olarak da karşımıza marka bilinirliğini arttırma yanıtı çıkacaktır. Sizler de marka bilinirliğinizi arttırmak ve insanların fiziki mağazanızı ziyaret etmesini sağlamak amacıyla reklamlar verebilir ve kısa süreler içerisinde markanızın herkes tarafından tanınan bir marka haline gelmesini sağlayabilirsiniz.
İlgili İçerik: 5 Adımda İnternette Kendi Markanızı Yaratın

 

3.Alışverişin Devamını Sağlar

 

E-ticaretin Fiziki Mağazaya Katkıları Nelerdir sorusuna verebileceğimiz bir başka yanıt ise alışveriş devamlılığıdır. Fiziki mağazanız belirli saatlerde açık olabileceği ve yalnızca bu saatler arasında ziyaret alabileceği için günlük satışlarınızın hızlı bir şekilde artmaması olağandır. Fakat mağazanızı fiziki mağazayla beraber e-ticaret alt yapıları sayesinde internet ortamına taşıdığınız takdirde firmanızdan alışveriş yapmak isteyen birçok tüketici herhangi bir saat sıkıntısı olmadan istediği saatte alışveriş yapabilecek ve bu durum da beraberinde satışların artmasını getirecektir.


İlgili İçerik: Hızlı Teslimat ve E-ticaret İlişkisi


alışveriş, mağaza, e-ticaret

 

4.Mağaza Masraflarınızı Azaltır

 

E-ticaret yapmaya başladığınızda mağazanızda küçültmeler yaparak mağaza masraflarını azaltabilirsiniz. Çünkü genel olarak müşterileriniz size internet siteniz üzerinden ulaşacak ve internet üzerinden alışverişlerini yapacaktır. Bu da sizin mağaza masraflarından kurtulmanız için fiziki mağazanızda küçülmelere gitme ihtiyacınızı beraberinde getirecektir. Sizler de e-ticarete geçtiğinizde daha küçük bir mağazaya taşınabilir ve hem elektrik, su, doğal gaz gibi masraflardan hem de kira masrafından kısarak tasarruf edebilirsiniz.

 

5.Enflasyon Nedeniyle Oluşan Zararları Engeller

 

E-ticaret yapan kişilerin satışlarını internetten yaptığını söylemiştik. E-ticaret faaliyetleri yürüten mağazalar genellikle fiziki mağazalara oranla daha az enflasyondan etkilenir. İnternet üzerinde dalgalanmalar oldukça az olduğu için enflasyondan etkilenmemeniz fiziki mağazanıza da yarar sağlayacak ve fiziki mağazanızın zararlarını kapatmaya faydalı olacaktır.


İlgili İçerik: Sanal Mağaza Açma Rehberienflasyon, e-ticaret, mağaza, fiziki mağaza

 

6.Daha Çok Ürün Seçeneği

 

E-ticaretin Fiziki Mağazaya Katkıları Nelerdir yazımızın son bölümünde e-ticaretin fiziki mağazaya en büyük katkılarından birisi olan ürün çeşitliliğinden bahsedeceğiz. Fiziki mağazalarda daha az ürün satışa koyabilen firmalar genellikle müşterinin istediği ürüne ulaşamadığında satış gerçekleştirememektedir. Fiziki mağazanızda yaşadığınız yer sıkıntıları nedeniyle düşen veya yapamadığınız satışlarınızdaki açığı e-ticaret ile kapatabilirsiniz. İnternet sitenize dilediğiniz kadar ürün ekleyebilir, farklı ürün gruplarında satışlar yapabilir ve bu şekilde satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

 

Ticimax e-ticaret paketlerini kullanmak ve kendi e-ticaret sitenizi açmak istediğiniz takdirde E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgi almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.


 


Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir:
3D Secure Nedir? Sanal Mağazalar İçin Neden Önemli?

 

E-Ticarette Ürün Fiyatlandırma Stratejileri

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret