Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Girişimciler Neden E-Ticaret Sitesi Kurmalı?

İçindekiler;

 
  • Girişimcilerin E-ticaret Sitesi Kurmaları İçin 5 Neden

 

 

Gelişen dünya düzeninde artık her şey dijitalleşmiş durumda. Özellikle pandemi döneminde hayatımızın neredeyse tamamı dijitale döndü diyebiliriz. Öyle ki, ev için gerekli olan market alışverişlerini dahi artık mobilden gerçekleştiriyoruz. Bu anlamda, özellikle bu dönemde e-ticarete girişmek bir fırsat. Girişimci olmanın en büyük özelliklerinden biri de fırsatları yakalamak olduğu için e-ticarete dahil olmak günümüz girişimcilerinin aklını kurcalayan bir fikirdir.
 

Girişimci, riskleri göze almakla birlikte akıllıca adımlar atan kişidir. E-ticaret ve girişimcilik tam da bu noktada kesişir. E-ticaret yaparken de riskleri göze alarak hareket etmek gerekir. Gerekli hesaplamalar yapılıp, kar zarar karşılaştırılması yapılmalı ve adımlar bu doğrultuda atılmalıdır.

 

Girişimcilerin E-ticaret Sitesi Kurmaları İçin 5 Neden

 

7/24 Satış İmkanı

 

Girişimcileri mest edecek özelliklerden bir tanesi e-ticaret içerisinde saat fark etmeksizin para kazanabilme olanağıdır. Siz ister bilgisayar başında olun, isterseniz uykuda olun satışlarınız gerçekleşmeye devam edecektir. Alt yapı konusunda sıkıntılar yaşamaz, güçlü bir alt yapıya sahip olursanız web siteniz size sınırsız satış imkanı sunacaktır. E-ticaret ve girişimcilik bu noktada ortak çıkarlara hizmet eder.


İlgili İçerik: E-ticaret Nasıl Yapılır?

Dünya çapında kesintisiz (tam zamanlı, 7/24) servis konsepti.Düşük Bütçe ve Yüksek Kazanç

 

E-ticaret riskli gibi gözükse de, işi için gerekli incelemeleri tüm detaylarıyla yapan ve analiz edenlerin zarar göreceği bir iş modeli değildir. Özellikle fiziksel ticaretle karşılaştırıldığında, dükkan açma, kira ödeme, çalışan maaşları hesaba katıldığında e-ticaret içerisinde düşük bütçe ile yüksek miktarlarda kazançlar elde edilebileceğini görebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken, kendinize bir web sitesi açarak işe adım atmaktır. E-ticaret ve girişimcilik açısından bakıldığında kar oranları heyecanlandırıcı ve teşvik edicidir.


İlgili İçerik: Sosyal Medya Reklamları için Ne Kadar Ücret Gerekiyor?

Para yığını büyüyen iş koyarak Erkek eli tarafından para konsepti önceden ayarlanmış tasarruf
 

 

Daha Büyük Kitlelere Ulaşma İmkanı

Girişimcilikte bir sınır yoktur ve iyi bir girişimcinin hayal dünyası geniş olmalıdır. Tam da bu noktada e-ticaret, girişimcilere sınırsız kitle imkanı sunar. Buradaki sınırsız kelimesi, fiziki ticaret ortamında hitap edilen kitlenin genişliği ve e-ticarette hitap edilen kitlenin genişliğinin karşılaştırılmasından ileri gelmektedir.

Çünkü e-ticaret demek dünyanın bir ucundaki alıcıya ürününüzü satma imkanına sahip olmanız demektir. Yani, müşteri konusunda hiç bir sınırlama yoktur.Hedef kitle kavramı 

Aradığını Kolayca Bulma İmkanı

E-ticaret tek bir dokunuşla istediğiniz ürünün karşınıza gelmesi demektir. Yani, farklı segmentlerdeki ürünleri satın almak ya da göz atmak için farklı mağazalara gitmeye gerek yoktur. Tek tuşla, aynı e-ticaret sitesinden hem mutfak alışverişinizi hem de giyim ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

E-ticaretin günümüzde tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden biri de budur. İnsanlar artık mağaza mağaza gezip aradığını bulmaya çalışmaktansa, olduğu yerden aradığı ürüne ulaşıp ofisine ya da evine kargolatmaya çok alıştı. Gelecekte, bu düzen içerisine daha da çok gireceğimizi dikkate almalı ve bir girişimci adayı olarak ileri görüşlülüğünüzü konuşturmalısınız.


İlgili İçerik: E-ticarette Kargo Süreçlerini Yönetme İpuçları

İnternet'te Arama Verileri Bilgi Ağ Kavramı/Yumuşak Odaklı Resim/Vintage Konsept


 

Dijital Reklam Fırsatlarından Yararlanabilirsiniz

 

Modern çağda, dijitalleşmeye ayak uydurarak iş kurmak sürekliliğiniz açısından faydalı olacaktır. E-ticaret ve girişimcilik ikilisini ortak paydada buluştururken modern çağa da ayak uydurmak gerekirse, dijital reklamcılıktan kesinlikle faydalanmak gereklidir.

 

Dijital reklamlar sayesinde, hedef kitlenize çok daha hızlı ulaşabilirsiniz. Faydalanacağınız onlarca reklam çeşidi bulunmaktadır. Vereceğiniz reklamlar ilk aşamada banner reklamlar olabilir. Banner reklamlar sayesinde, web sitenizi ziyaret eden kullanıcıların karşısına sizin ürünleriniz herhangi bir web sitesinde çıkabilir. Bunun yanında çeşitli sosyal medya sitelerine de reklam verebilirsiniz. Özellikle Facebook, kullanıcılarına bu konuyla ilgili harika bir hizmet sağlamaktadır. Kullanıcı kitlesinin oldukça geniş olması sebebiyle reklam yaparken Facebook reklamlarını tercih edebilirsiniz.

 

İlgili İçerik: E-ihracat ve Sosyal Medya İlişkisiDijital Pazarlama Süper Kahraman Patronu

 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret