Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Ticimax Blog

E-ticaret ile işinizi büyütmeniz için ihtiyacınız olan tüm bilgiler ve önemli ipuçları Ticimax Blog'ta.

N11'de Satıcı Olmak İçin Bilmeniz Gerekenler

Son dönemlerin en popüler pazar yerlerinden birisi olan N11 üzerinden her gün milyonlarca kullanıcı alışveriş yapmaktadır. Bu durum N11’de satıcı olan kişilerin her gün binlerce kişiye ulaşmasını sağlamakta ve bu şekilde gelirlerini arttırmasında faydalı olmaktadır. Peki N11’de satıcı olmak için bilmeniz gerekenler nelerdir gelin bu yazımızda hep beraber bakalım.

 

İlgili İçerik: N11’de Ürün Satmanız için Bilmeniz Gerekenler

 

 online alısveris

 

Şirket Kurulumu N11’de Satıcı Olmak İçin Bilmeniz Gerekenlerin Başında Geliyor

 

Bilinmesi gerekenler arasında ilk sırada şirket kurulumu yer alıyor. N11 yalnızca şirketi olan kişilere satış yapma hakkı tanıyor. Bu nedenle N11 satış yapmak istiyorsanız ilk olarak şirketinizi açmanız gerekmektedir. Şirketinizi iş hacminize göre şahıs, limited ve anonim şirketlerinden birisini seçerek açabilirsiniz. Şirket kuruluşunuz gerçekleştiğinde N11’de satıcı başvurusu yapmanız gerekmektedir. Satıcı başvurunuzu yapmak için Mağaza Üyelik Formu üzerinden kayıt olmanız gerekecektir. Bu form üzerinde sizden;

 
 • Kullanıcı Adı
 • Şifre
 • E-posta
 • Mağaza Adı
 • Üyelik Türü
 • Satıcı İlan ve İş Birliği Sözleşmesi
 

gibi alanları doldurmanız istenecektir.

 

N11 Mağaza Aktivasyonu ve İstenen Belgeler

 

N11 mağaza üyelik formunu doldurduktan sonra e-posta adresinize gönderilen aktivasyonu onaylamanız ve sonrasında da istenen belgeleri sisteme yüklemeniz gerekmektedir. N11’in evrak yönetim sisteminde istenen belgeler şunlardır;

 
 • Vergi Levhası (tüm şirket türlerinde)
 • Cep Telefonu
 • İmza Sirküleri (tüm şirket türlerinde)
 • Satış Yapacağınız Ürün Kategorisi
 • Güncel Faaliyet Belgesi (Son 6 Aylık) (tüm şirket türlerinde)
 • Şirket Kuruluş Ticaret Sicil Gazetesi (sermaye şirketleri ve adi ortaklık şirketlerinde)
 • Satıcı ilan ve İşlem Sözleşmesi (tüm şirket türlerinde)
 • Ortaklık Sözleşmesi (sermaye şirketleri ve adi ortaklık şirketlerinde)
 • Çalışma Mali Şart ve Prensipleri (sermaye şirketleri ve adi ortaklık şirketlerinde)
 

Bu belgeleri sisteme yükledikten sonra belgelerinizin uygunluğunun kontrol edilmesi için onaya göndermeniz gerekecektir. Belgeleriniz kontrol edildikten ve uygun bulunduktan sonra sizlere mağazanızın açıldığına dair tarafınıza mail gönderilecektir.

 

İlgili Rehber: E-Ticaret Pazaryeri Entegrasyonları

 

N11’de Satıcıların Bilmesi Gereken Önemli Bilgiler

 

N11’de satıcı olmak için bilmeniz gerekenlerden bahsettik. Şimdi N11’de satıcı olduktan sonra nelere dikkat etmeniz gerekiyor gelin bunlara birlikte göz atalım. N11 birçok firmanın bulunduğu büyük bir pazaryeridir ve burada rekabet oldukça fazladır. Bu rekabetin içerisinden sıyrılmak ve hızlı bir şekilde yükselmek istiyorsanız bu bölüm tam size göre.

 

Ürün Görselleri ve Açıklamaları

 

N11’de satış yapmak isteyen ya da satıcı olan kişilerin oldukça dikkat etmesi gereken ilk konu ürün görselleri ve ürün açıklamalarıdır. Çünkü bu görseller ve açıklamalar sayesinde firmalar müşterileriniz ürünleriniz hakkında daha ayrıntılı bilgi almaktadır. Bu nedende N11’de iyi bir satıcı olmak istiyorsanız kaliteli görseller yüklemeye ve ürün açıklamalarınızı girmeye özen gösterin.

 

Kullanıcı Yorumları

 

İlgili İçerik: Yüksek Cirolarla N11’de Satış Yapmak İçin 5 Tavsiye

 

N11’de iyi bir satıcı olmak ve N11 sanal mağazanızın başarı elde etmesini istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bir başka unsur kullanıcı yorumlarıdır. Alışveriş yapan kişiler daha önce ürünü satın alan kişilerin deneyimlerini ve yorumlarını göz önünde bulundurarak alışverişlerin devam edip etmemekte karar vermektedir. Bu nedenle satışını yaptığınız ürünlerin aynısını göndermeniz, kargo ve paketleme süreçlerini takip etmeniz müşteri memnuniyetini beraberinde getirecek ve bu durum da satışlarınızın artmasında etkili olacaktır.

 

Stok Kontrolü

 

E-ticaret yapan birçok firma stok kontrolünü aksattığı için stoklarında olmayan ürünlerin satışına devam edebilmektedir. Bu da müşterilerin ürüne hızlı bir şekilde ulaşamamasına neden olmakta ve firma itibarında zedelenmeye neden olmaktadır. Bu nedenle e-ticaret yapan şirketler için stok kontrolü oldukça önemlidir. Sizler de e-ticaret sitenizi N11 mağazanıza entegre edebilir ve stok kontrolünü tek bir platform üzerinden yaparak iş yükünüzü hafifletebilirsiniz. Ticimax’in e-ticaret paketleri içerisinde bulunan bu özellik sayesinde zaman kaybının da önüne geçebilir ve konsantre bir şekilde işinize odaklanabilirsiniz. N11 entegrasyonu, Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilir ve ücretsiz bir şekilde Ticimax e-ticaret paketlerini deneyebilirsiniz.


 

 

Kategori: E-ticaret Bilgi Bankası
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 0850 811 08 20