Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Ticimax Blog

E-ticaret ile işinizi büyütmeniz için ihtiyacınız olan tüm bilgiler ve önemli ipuçları Ticimax Blog'ta.

Trendyol'da Mağaza Nasıl Açılır?

Trendyol, son dönemlerde milyonlarca kişi tarafından alışveriş yapılan bir platformdur ve her geçen gün artan müşteri sayısıyla Türkiye’nin en büyük online pazar yerlerinden birisi haline gelmiştir. Trendyol’un her geçen artan kullanıcı sayısı e-ticaret yapan firmaları bu pazaryerinde satış yapmaya teşvik etmektedir. Trendyol’da mağaza nasıl açılır sorunuza yanıt vereceğimiz bu yazımızda Trendyol’da mağaza açmak için gerekenler hakkında bilgi vereceğiz sonrasında işinizi büyütecek küçük ipuçlarını paylaşarak kısa süreler içerisinde nasıl işinizi büyütebileceğinizden bahsedeceğiz.

 

 

e ticaret pazaryeri entegrasyon

 

İlgili İçerik: İnternetten Satış Yapmak İçin Pazaryerlerinden Faydalanın

 

Trendyol’da Mağaza Nasıl Açılır Sorusuna İlk Cevap Şirket Kurulumu

 

Trendyol’da mağaza nasıl açılır sorusuna vereceğimiz ilk cevap tabi ki de şirket kurulumu. Türkiye’de en çok ziyaretçi alan platformlardan birisi olan Trendyol, mağaza açmak isteyen kişiler için öncelikle şirket kurulumunu şart koyuyor. Şirket kurulumundaki amaç ise satışı yapılan ürünlerin faturalarını kesebilmek ve vergilerini ödemek. Trendyol’da mağaza açmak istiyorum diyen kişiler yaptıkları iş hacmi planına göre şahıs şirketi, limited şirketi ve anonim şirketlerinden birisini açarak Trendyol’da mağaza açmak için gerekenlerden ilk adımını tamamlayacaktır.

 

Trendyol Mağaza Açma Başvurusu

 

Trendyol mağaza nasıl açılır sorumuzun ikinci yanıtına geldik. Türkiye’nin en büyük pazar yerlerinden birisi olan Trendyol’da mağaza açmak için şirket kurulumunuzu tamamladıktan sonra Trendyol Satıcı Başvurusu Formunu doldurmanız gerekmektedir. Trendyol mağaza açma şartlarının başında gelen satıcı başvuru formu için ve Trendyol mağaza açmak için gerekli evraklar şöyledir;

 
  • Ad – Soyad
  • Cep Telefonu
  • E-posta Adresi
  • Satış Yapacağınız Ürün Kategorisi
  • Şirket Türünüz
  • T.C Kimlik Numarası veya Vergi Numarası ( Şahıs şirketleri için T.C Kimlik numarası, Anonim ve Limited şirketleri için Vergi Numarası)
  • İl ve İlçe Bilgisi
  • Referans Kodu ( Doldurulması zorunlu değildir.)
 

Alanlarını doldurarak Trendyol Mağaza Açma Başvurunuzu yapabilirsiniz. Mağaza açma başvurunuz tamamlandıktan sonra Trendyol yetkilileri bu başvurunuzu inceleyecek ve başvuru sonucunuza göre sizinle olumlu veya olumsuz bir şekilde iletişime geçeceklerdir. Eğer başvuru sonucunuz olumsuz ise neden olumsuz olduğu bilgisi size verilecektir. Olumlu olan başvurularda Trendyol yetkilileri sizi toplantıya davet edecek ve bu toplantıda İmza Sirküleri, Vergi Levhası, Faaliyet Belgesi ve Ticaret Sicil Gazetesi sizden istenecektir.

 

İlgili Rehber: E-Ticaret Pazaryeri Entegrasyonları

 

Trendyol’da Satışlarınızı Arttırmak İçin Tüyolar

 

Mağaza nasıl açılır sorumuz için gerekli olan tüm yanıtları verdik. Haydi gelin hep birlikte Trendyol’da satışlarınızı arttırmak için tüyolara bakalım. Trendyol rekabet oranı çok büyük bir platform olduğu için firmalar buradaki her şeye oldukça önem vermelidir. Trendyol’da satışları arttırmak için yorum, ürünler ve Trendyol Entegrasyonu oldukça önemlidir.

 

Trendyol’daki Satışlarınızı Arttırmak İçin Ürünlerinize Önem Verin

 

Trendyol’da satış yapacak olan tüm mağazalar rekabet ortamından olumsuz etkilenmemek için ilk olarak ürünlerini göz önünde bulundurmalıdır. Satışlarınızı arttırmak istiyorsanız eğer Trendyol mağazanızdaki ürün görsellerinin ürünün her detayını göstermesine dikkat edin ve bununla beraber profesyonel görseller çekmeye özen gösterin.

 

Yorumları Göz Ardı Etmeyin

 

Pazaryerlerinden alışveriş yapan kullanıcılar ürün satın almadan önce ilk olarak daha önce bu ürünü satın alan ve kullanan kişilerin yorumlarına dikkat etmektedir. Sizler de Trendyol Mağazanızda satışını yaptığınız ürünlerin olumsuz yorum almaması için kargo, stok durumunu kontrol edin ve kaliteli ürünler satmaya özen gösterin.

 

Trendyol Entegrasyonu Sayesinde İş Süreçlerinizi Tek Bir Yerden Yönetin

 

Trendyol’dan satış yapan birçok firmanın kendisine ait bir e-ticaret sitesi bulunmaktadır. Bu firmalar genellikle e-ticaret sitelerini Trendyol mağazalarına entegre etmekte ve tek bir yerden yönetim yapmaktadır. Trendyol entegrasyonu yapan kişiler hem kargo durumunu hem de ürün stok durumunu kontrol ederken zaman kaybının önüne geçmektedir. Her geçen gün artan müşteri portföyüyle öne çıkan e-ticaret alt yapısı sağlayıcı firmalardan biri olan Ticimax’ın e-ticaret paketlerinde bulunan Trendyol Entegrasyon sistemi ile sizler de işinizi hızlı bir şekilde büyütebilir ve hem zaman kaybının hem de ekstra personel giderlerinin önüne geçebilirsiniz. Şimdi siz de Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.


  Kategori: E-ticaret Bilgi Bankası
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 0850 811 08 20