Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Ticimax Blog

E-ticaret ile işinizi büyütmeniz için ihtiyacınız olan tüm bilgiler ve önemli ipuçları Ticimax Blog'ta.

İnternetten Ürün Satmak ve Başarılı Olmak İçin Yapmanız Gerekenler

İçindekiler;

 
  • Güvenilir Bir E-Ticaret Altyapısına Sahip Olmalısınız!

  • E-Ticaret Sitenizin Reklamını Online Platformlarda Başarılı Bir Şekilde Yapmalısınız!

  • Sitenize Gelen Ziyaretçilerinizi Çok İyi Bir Şekilde Ağırlamalısınız!

  • İnternet Sitenizi Sosyal Medya Paylaşımları ile Destekleyin!
 

Dünya'da alışveriş trendleri değişti! Artık insanlar bir ürün alırken fiziki mağazalarda vakit geçirmek yerine online mağazalarda kısa bir zaman harcayarak istemiş oldukları ürünleri satın almaktadırlar. Siz de bu pastadan geç olmadan pay almak için e-ticaret sitenizi kurun ve hızlı bir şekilde internetten ürün satmak için tüm gereksinimleri karşılayın...

 

 

İnternetten Ürün Satmak ve Başarılı Olmak İçin Yapmanız Gerekenler

 

 

Akıllı telefon kullanım oranlarının çok ciddi bir şekilde artması internet ticaretini hareketlendiren en önemli etmen olmuştur. Ayrıca insanların aradıkları ürünü fiziki mağazalardan çok daha uygun fiyata e-ticaret sitelerinde bulacağına inanması internet satışlarının olağanüstü seviyelere gelmesine olanak sağlamıştır.

 


İnternet ticareti yapmak için artık herhangi bir yazılım veya kod bilgisine sahip olmanız gerekmemektedir. Hazır e-ticaret paketleri sayesinde sadece 1 gün içerisinde internetten ürün satmak mümkün olabilmektedir. E-ticaret sitesi ile başarıyı yakalamak için birkaç önemli husus vardır bunları sıralamak gerekirse...

 

 

İnternetten Ürün Satmak İstiyorsanız Bunlara Dikkat Edin!

 

 

1- Güvenilir Bir E-Ticaret Altyapısına Sahip Olmalısınız!

 

İnternetten ürün satmak ve bunu ciddi satış rakamları ile başarmak istiyorsanız yapmanız gereken en önemli şeylerin başında güvenilir bir e-ticaret altyapısına sahip olmak gelmektedir. Güvenilir bir e-ticaret altyapısı için de doğru yazılım firması ile çalıştığınızdan emin olmalısınız.

 

 

İnternetten satılacak ürün tavsileri adlı yazımız üzerinden size en çok satış getirecek ürünleri bir liste haline getirdik. Tüketici alışkanlıklarından yola çıkarak fikir edinebileceğiniz listemizi okumayı unutmayınız.


 

2- E-Ticaret Sitenizin Reklamını Online Platformlarda Başarılı Bir Şekilde Yapmalısınız!

 

 

İnternet ticaretinde marka olabilmek için ise mutlaka düzenli bir şekilde online reklam ağlarına yatırım yapmalısınız. Facebook, Instagram ve Google reklam araçlarını kullanarak e-ticaret sitenizin reklamını düzenli bir şekilde yaparsanız marka bilinirliğiniz önemli bir ölçüde artacaktır.

 


 

3-Sitenize Gelen Ziyaretçilerinizi Çok İyi Bir Şekilde Ağırlamalısınız!

 

 

Sitenize gelen ziyaretçileri iyi ağırlayamıyor ve elinizde tutamıyorsanız yapmış olduğunuz tüm ürün ve reklam yatırımları boşa gidiyor demektir. E-ticaret sitenizin özellikle iyi bir responsive yani mobil uyumlu bir tasarıma sahip olması gerekmektedir. Daha sonrasında ise sitenizin hızlı açılabilmesi önemli bir kıstastır. Unutmayın iyi bir performans yüksek satışlar getirecektir.
 

 

Bunların haricinde internetten ürün satmak için SEO hususunda bilgi ve birikime sahip olunması veya bu hususta yeterli donanıma sahip personelle çalışılması gerekmektedir. Ayrıca her ürünün özgün ve SEO uyumlu bir içeriğe sahip olması gerektiği de pas geçilmemesi gereken en önemli noktalar arasında yer almaktadır.

 

 

4- İnternet Sitenizi Sosyal Medya Paylaşımları ile Destekleyin

 

 

Hedef kitlenizin en çok aktif olacağını düşündüğünüz sosyal medya paylaşım saatlerinde e-ticaret sitenizde paylaştığınız içerikleri sosyal medya kanallarında paylaşarak daha çok trafik gelmesini ve bilinirliğinizin artırmasını sağlayabilirsiniz. 

 

 

İnternetten ürün satmak ve Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgi almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 0850 811 08 20