Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Trendyol Efsane Günlerde Satışları Arttırma Stratejileri

İçindekiler;

 
  • Trendyol Efsane Günler Kampanyası İçin Hazırlıklarınıza Erkenden Başlayın
  • Mağazanızın İstatistiklerini Arttırın
  • Ürün İçeriklerini Görmezden Gelmeyin
  • Kampanyaya Katılacağınız Ürünleri İyi Seçin
  • Entegrasyonun Gücünden Yararlanın

 

 

Trendyol, ülkemizde son zamanların en popüler Pazar yerlerinden birisi haline gelmiştir. Her gün milyonlarca kişinin ziyaret ettiği bu internet sitesinden alışveriş yapan insan sayısı bir hayli fazladır. Trendyol, web sitesini ziyaret eden müşterilerine yönelik bazı dönemlerde farklı farklı kampanyalar düzenlemektedir.

Trendyol Efsane Günler kampanyası da bu kampanyalardan birisidir. Genellikle Black Friday indirimlerini Efsane Günler adıyla başlatan Trendyol’un Efsane Günler kampanyasında milyonlarca müşteri Black Friday indirimlerinden yararlanarak alışverişlerini gerçekleştirmektedir.Trendyol’da satış yapan firmaların katılabildiği Trendyol Efsane kampanyasına sizler de katılabilir ve Efsane Günler kampanyasında gelirlerinizi arttırarak firmanızın cirosunu yükseltebilirsiniz. Trendyol Efsane Günlerde Satışları Arttırma Stratejileri yazımızda bu kampanya boyunca satışlarınızı nasıl arttırabileceğinizden bahsedeceğiz.


trendyol logo

İlginizi Çekebilir: Yüksek Cirolar ile Trendyoldan Satış Yapmak İçin 4 Detay
 

Trendyol Efsane Günler Kampanyası İçin Hazırlıklarınıza Erkenden Başlayın

 

Trendyol Efsane Günlerde Satışları Arttırma Stratejileri adlı yazımızın bu bölümünde sizlere ilk başta kampanyanız için yapmanız gereken hazırlıklardan bahsedeceğiz. Trendyol Efsane günler kampanyasında satışlarınızı büyük oranda arttırabileceğinizi söylemiştik. Bu kampanyaya hazırlanmak için erken kalkan yol alır mantığıyla hareket etmenizi önerir ve hazırlarınızı yapmaya erkenden başlamanızı öneririz.  Trendyol’da satışlarınızı bu önemli günde arttırmak istiyorsanız eğer ilk olarak tedarikçileriniz ile görüşmelerinizi yapmanız ve bu süreçte ürün tedarik etmede problem yaşamamanız sizden alışveriş yapan müşterileriniz için oldukça önemlidir.


İlginizi Çekebilir: Trendyolda Mağaza Açmak Neden Önemli?

Bir web sayfası için internette tanıtım

 Mağazanızın İstatistiklerini Arttırın

 

Trendyol’da iyi satış yapan firmalar genellikle daha öncesinde satış oranları çok yüksek olan ve Trendyol tarafından öncelikli firmalar arasında yerleştirilen firmalardır. Trendyol’da öne çıkan firmalar arasında yerinizi almak için ürün tedarik edememe oranlarınızı düşürün, Trendyol mağaza puanınızı yükseltmeye çalışın ve öncelikli firmalar arasında yerinizi alın. Unutmayın ki Trendyol Efsane Günlerde Satışları Arttırma Stratejileri olarak kullanacağınız bu yöntemler ilerleyen dönemler firmanızın daha ön planda yer almasına ve satışlarınızın artmasına olanak sağlayacaktır.


 

megafon vektör kavramı üzerine bağıran insanlar web mobil uygulaması, afiş, el ilanı için kullanılabilir.Ürün İçeriklerini Görmezden Gelmeyin

 

Trendyol’a eklediğiniz ürünlerin üst sıralarda gözükebilmesi için en önemli şeylerden birisi ürün içeriklerinin doğru olmasıdır. Bu nedenle Trendyol’a ürün eklerken ürün içeriklerinizin yeterli uzunlukta olmasına, belirli anahtar kelimeleri barındırmasına dikkat etmelisiniz. Ürün içeriklerinizde yapacağınız güncellemeler ile sizler de Trendyol Efsane Günlerde öne çıkan firmalar arasında yerinizi alabilir ve satışlarınızı arttırabilirsiniz.


Eğitim veya okula dönüş Konsepti.

İlginizi Çekebilir: Pazaryeri Entegrasyonu Nasıl Çalışır? 


 

Kampanyaya Katılacağınız Ürünleri İyi Seçin

 

Trendyol’da satış yapan birçok firma gelirlerini arttırmak için kampanyalara katılmaktadır. Firmalar kampanyaları katılırken ürünlerini çok iyi bir şekilde analiz etmekte ve bu analizleri sonrasında satışa sunmaktadır. Sizlerde Trendyol efsane günlerde ürün analizinizi yapabilmek için;

 

  • Ürün Görüntüleme Sayısı
  • Ürün Satış Sayısı
  • Ürünün Toplam Cirosu

 

Gibi özellikleri göz önünde bulundurarak kampanya katılımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Trendyol kampanyalarında yapacağınız analizlerde ürün satış sayısı fazla olan ürünlerinize indirim oranlarını daha fazla uygulayarak bu ürünlerden sürüm üzerinden gelirlerinizi arttırabilirsiniz. Bununla beraber satışı olmayan veya az olan ürünlerinize yüksek oranda indirim tutarları uygulayabilir ve bu ürünlerin de stoğunu azaltabilirsiniz.
alışveriş arabası

 

Entegrasyonun Gücünden Yararlanın

 

Trendyol Efsane Günlerde Satışları Arttırma Stratejileri arasında sizlere entegrasyondan bahsedeceğimiz bu bölüm sayesinde sizler de Trendyol’daki satışlarınızı daha kolay nasıl yönetebileceğiniz hakkında bilgi alabilirsiniz. Trendyol’da satış yapmaya başlayan yeni bir firma olabilirsiniz veya yıllardır Trendyol’da satış yapan bir firma da.

Trendyol’da ürün ekleme süreçleri, kampanya süreçleri gibi birçok ilgilenmeniz gereken ayrı konu bulunmaktadır. Bu konular zamanla sizlerin ilgisini dağıtabilmekte ve iş verimliliğinizi azaltabilmektedir. Trendyol’daki performansınız azaldığı zaman genellikle mağaza satışlarınız düşmeye başlayacak ve ürünlerinizin görünürlüğü yavaş yavaş azalacaktır. Bu nedenle Trendyol’daki görünürlüğünüzü arttırmak için iş yükünüzü hafifletmeli ve ilginizi farklı yönlere çevirmelisiniz.

 

Trendyol Entegrasyonları sayesinde sizler de Trendyol Mağazanızı e-ticaret sitenize entegre edebilir ve bu sayede stok kontrolü, ürün girişi, sipariş takibi gibi birçok konuyu yalnızca e-ticaret siteniz üzerinden takip edebilirsiniz.

Ticimax e-ticaret paketleri içerisinde yer alan Trendyol entegrasyonu sayesinde dikkatinizin dağılmasının önüne geçebilir ve performansınızı farklı alanlarda harcayarak yeni gelirler elde edebilirsiniz. Sizler de Gittigidiyor, N11, Trendyol, Hepsiburada gibi Türkiye’nin en büyük pazaryerlerine entegrasyon özelliğini içerisinde bulunduran Ticimax E-ticaret paketlerine geçin ve iş yükünüzü hafifletin.entegrasyonun gücü

 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

Bu İçerik de İlginizi Çekebilir: Trendyol Partner Sistemi Nedir?

 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret