Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Trendyol Efsane Günlerde Satışları Arttırma Stratejileri

İçerikler;

Trendyol, ülkemizde son zamanların en popüler Pazaryerlerinden birisi haline gelmiştir. Her gün milyonlarca kişinin ziyaret ettiği bu e-ticaret pazaryerinden alışveriş yapan insan sayısı bir hayli fazladır. Trendyol, e-ticaret pazaryerini ziyaret eden müşterilerine yönelik bazı dönemlerde farklı farklı kampanyalar düzenlemektedir.

 

Trendyol Efsane Günler kampanyası da bu kampanyalardan birisidir. Genellikle Black Friday indirimlerini Efsane Günler adıyla başlatan Trendyol’un Efsane Günler kampanyasında milyonlarca müşteri Black Friday indirimlerinden yararlanarak alışverişlerini gerçekleştirmektedir.

 

Trendyol’da satış yapan firmaların katılabildiği Trendyol Efsane kampanyasına sizler de Trendyol Satıcısıysanız katılabilir ve Efsane Günler kampanyasında gelirlerinizi arttırarak firmanızın cirosunu yükseltebilirsiniz.

 

Siz de Trendyol Efsane Günlere katılmayı düşünüyorsanız sizler için hazırladığımız Trendyol Efsane Günlerde Satışları Arttırma Stratejileri yazımızı inceleyebilir ve bu dönemde satışlarınızı arttırmak için ne tür stratejiler uygulamanız gerektiği hakkında bilgi edinebilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Trendyol Partner Sistemi Nedir?

 

Trendyol Efsane Günlerde Satışları Arttırma Stratejileri

 

Trendyol Efsane Günler Nedir?

 

Trendyol Efsane Günler, ülkemizin en büyük pazaryeri platformlarından birisi olan Trendyol’un Black Friday kampanyalarına verilen isimdir.

 

Genellikle Trendyol Efsane Günler Kampanyaları Black Friday’den bir iki gün önce başlamakta ve Black Friday sonrasındaki iki üç gün daha devam etmektedir.

 
 


Trendyol Efsane Günlere Neden Katılmalısınız?

 

Trendyol Efsane Günler kampanalarına katılan e-ticaret firmaları birçok avantajlı durumdan yararlanabilmektedir. Trendyol Efsane Günler Kampanyaları sayesinde;

 
 • E-ticaret firmaları markalarını Trendyol’da ön plana çıkarmaktadır.
 • İşletmeler Trendyol kampanyaları sayesinde marka bilinirliklerini arttırmaktadır.
 • E-ticaret firmaları Trendyol Kampanyaları ile ürün satışlarını arttırmaktadır.
 • Trendyol Efsane Günler İndirimleri e-ticaret firmalarının rakipleri ile rekabete girmesini kolaylaştırmaktadır.
 • Efsane Günler kampanyaları sayesinde e-ticaret firmaları sadık müşteriler kazanabilmektedir.
 • Trendyol destekleri sayesinde efsane günlere katılanlar indirimli komisyon oranları ile satış yapmaktadır.
 • Trendyol Efsane Günlerde termin süresi uzatıldığı için e-ticaret firmaları lojistik süreçlerini daha kolay bir şekilde yürütebilmektedir.
 

Trendyol Efsane Günler İndirimlerine katılan e-ticaret firmalarının yararlandığı başlıca avantajlar bunlardır. Sizler de bu kampanyalar sayesinde e-ticaret firmanızın satışlarını arttırmak istiyorsanız Trendyol Efsane Günler Kampanyalarına doğru bir şekilde hazırlanmalısınız.

 

İlgili İçerik; Trendyolda Mağaza Açmak Neden Önemli?

 

Trendyol Efsane Günler Neden Katılmalısınız

 

Trendyol Efsane Günler Kampanyası İçin Hazırlıklarınıza Erkenden Başlayın

 

Trendyol Efsane Günler kampanyaları ile satışlarınızı arttırmak istiyorsanız kampanya hazırlıklarınıza önceden başlamanız gerektiğini unutmayın. Kampanya Hazırlıkları yapmak için;

 
 • Trendyol’un Raporlar ekranı üzerinden en çok satan ürünler, en az satan ürünler, en çok favoriye eklenen ürünlerinizi inceleyin.
 • İlgili ürünleri tespit ettikten sonra hem firmanıza katkı sağlayacak hem de satışlarınızı arttıracak indirim oranları ile bu ürünleri kampanyalara dahil edin.
 • Ürün satışlarınızı arttırak için en çok satan ve en çok favoriye eklenen ürünlerin sürümünden kazanmaya yönelik stratejiler planlayın.
 • E-ticaret firmanızın tedarik etmesi gereken ürünler bulunuyorsa ürün tedarik sürecinde problem yaşamamak için tedarikçiniz ile önceden görüşün. Böylece tedarik etmeniz gereken ürünleri daha önceden tedarik edebilir ve kampanya döneminde stok problemi yaşamaktan kurtulabilirsiniz.
 

Trendyol Efsane Günler indirimlerinde e-ticaret firmanız için bunları göz önünde bulundurarak hareket edebilir ve böylece satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; E-Ticaret Pazaryeri Entegrasyonu Nedir, Nasıl Çalışır?

 

Trendyol Efsane Günler Kampanya Hazırlıkları

 

Trendyol’un Efsane Günler Kampanya Kurgularını İnceleyin

 

Trendyol, Black Friday döneminde satışları arttırmak için Efsane Günlerde farklı kampanya kurguları yaratmaktadır. Genellikle Kampanya kurgularını yaratırken ise;

 
 • Satıcı Puanı
 • Ürün Sayısı
 • İndirim Oranı
 

Gibi unsurları göz önünde bulundurarak hareket etmektedir. Örneğin; Efsane günler için kampanya kurgusu yaratan Trendyol bir kampanyayı 8,0 üzerindeki mağaza puanı olan satıcılar için hazırlarken bir kampanyayı ise 7,0 üzerindeki mağaza puanı olan satıcılar için hazırlamaktadır. Bunun yanı sıra Trendyol bir kampa için %50’lik bir komisyon indirimi belirlerken bir diğer kampanya için ise %30’luk komisyon indirimi yapabilmektedir.

 

Trendyol Efsane Günlerde satış arttırmak isteyen e-ticaret firmalarının bu kampanya kurgularını iyi bir şekilde incelemesi gerekmektedir. Böylece komisyon indirimi fazla olan kampanyalara katılabilir ve sizler de Efsane Günlerde satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

Trendyol Efsane Günler Kampanya Kurguları

 

Mağaza Puanınızı Arttırın

 

Trendyol Efsane Günlerde Satışları Arttırma Stratejileri hakkında araştırma yapan satıcıların önem vermesi gereken konulardan biri de Mağaza Puanlarıdır. Çünkü Trendyol daha çok mağaza puanı yüksek olan satıcıları ön plana çıkarmaktadır. Trendyol Mağaza Puanı belirlenirken;

 
 • Tedarik Oranı
 • Kargo teslim zamanı
 • Ürün değerlendirmeleri
 • Ürün tedarik edememe oranı
 • İade Oranı
 • İade adedi, süresi
 • Müşteri teslim süresi
 

Gibi önemli metrikler Trendyol Mağaza puanı belirlenirken kullanılmaktadır. Sizler de mağazanızın bu süreçlerde iyileşmesini sağlayacak aksiyonlar alarak mağaza puanınızı arttırabilir ve Trendyol Efsane günlerde daha fazla satış yapabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Trendyol’da Satış Yapmak için Bilmeniz Gerekenler

 

Trendyol Efsane Günler Mağaza Puanı Arttırma

 

Kuponlar Oluşturun

 

Trendyol’da satış yapan işletmeler, satışlarını arttırabilmek için Trendyol panellerinde yer alan promosyonlar bölümünden mağazalarından alışveriş yapacak kişiler için kupon oluşturabilmektedir.

 
 • Kupon kitlesi seçimi
 • Kupon kapsamı
 • Kupon bütçesi
 

Vb. seçimler yapıldıktan sonra sizler de Trendyol Efsane Günler Kampanyaları için tüketicilerin yararlanabileceği kuponlar oluşturabilir ve böylece satışlarınızı daha kolay arttırabilirsiniz.

 

Trendyol Efsane Günler Kupon Oluşturma

 

Kendi Kampanyalarınızı Yaratın

 

Trendyol’un yeni geliştirilen özelliklerinden birisi olan indirim oluşturma özelliği sayesinde Trendyol’da satış yapan mağazalar kendi kampanyalarını oluşturabilmektedir.

 
 • Sepette yüzde indirimi
 • Sepet fiyat indirimi
 • X Al Y Öde
 • X’inci üründe % İndirimi
 • Birlikte Al
 

E-ticaret kampanya türleri Trendyol satıcılarının oluşturabileceği kampanyalardır. Trendyol efsane günler döneminde bu özelliği kullanan satıcılar tüketicilerin katılabileceği farklı kampanya kurguları yaratabilmektedir. Böylece Trendyol Efsane Günler Kampanyaları ile beraber yaratılan kampanya kurguları sayesinde işletmeler daha fazla satış yapma şansı yakalayacaktır.

 

Trendyol Efsane Günler Kampanya Oluşturma

 

Teklifler Özelliğini Kullanın

 

Trendyol’un yeni özelliklerinden birisi olan teklifler özelliği mağazaların bir ürünü satarken ürünü Trendyol’un belirlediği fiyatlarda satarak komisyon indiriminden yararlanmasını sağlayan bir özelliktir. Trendyol bu özelliği ile mağaza sahiplerinin komisyon oranlarını düşürerek daha hızlı satış yapmasını amaçlamaktadır ve genellikle burada Trendyol sizlere hemen al fiyatına en yakın olan ürün fiyatlarını sunmaktadır.

 

Sizler de Trendyol’un bu özelliğini kullanarak komisyon oranınızı ve ürün fiyatlarınızı düşürebilir ve böylece Trendyol’da satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

Trendyol Efsane Günler Teklifler Özelliği

 

Müşteri Sorularına Önem Verin

 

Trendyol’dan alışveriş yapmak isteyen tüketiciler ürünlerle ilgili daha fazla bilgi alabilmek için mağazalara müşteri soruları sorabilmektedir. Genellikle Trendyol’un müşteri soruları özelliğinden yararlanan tüketiciler ilgili ürünü satın almaya en yakın olan kişilerdir. Bu nedenle e-ticaret firmalarının müşteri sorularına önem vermesi gerekmektedir.

 
 • Ürün sorularına hızlı bir şekilde yanıt verin.
 • Mağazanıza en çok sorulan soruları belirleyerek hazır cevaplar oluşturun.
 • Müşterilerinizden gelen soruları inceleyin ve satışa dönüp dönmediğini kontrol edin.
 • Siparişler ile ilgili aldığınız sorulara açık ve net bir dille cevap vermeye özen gösterin.
 

Sizler de ürün sorunları özelliğini kullanırken bunlara dikkat edebilirsiniz. Böylece Trendyol’da müşteri ilişkileri yönetimini daha kolay yapabilir ve Trendyol Efsane Günlerde satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

Trendyol Efsane Günler Müşteri Soruları

 

Trendyol’da Reklam Verin

 

Trendyol özelliklerinden birisi olan Reklamlar özelliği ürün, hizmet ve kampanyalarınızın daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamaktadır. Markalar;

 
 • Ürün Reklamı
 • Mağaza Reklamı
 • Facebook Reklamı
 • Influencer Reklamı
 

Gibi reklam türlerinden yararlanarak ürün ve hizmetlerini hedef kitlelerinde yer alan kişilere ulaştırabilmektedir. Trendyol efsane günlerde satışlarınızı arttırmak istiyorsanız siz de bu özelliği kullanabilirsiniz.

 

Trendyol Efsane Günler Reklam Vermek

 

Ticimax Trendyol Entegrasyonunu Kullanın

 

E-ticaret sitenizi Ticimax e-ticaret alt yapıları ile açarak sizler de sitenizi ve Trendyol mağazanızı entegre edebileceğiniz Trendyol Entegrasyonundan yararlanabilirsiniz. Trendyol entegrasyonu ile;

 
 • Kategori eşleştirme
 • İade ve iptal takibi
 • Stok aktarımı
 • Fiyat güncelleme
 • Siparişleri tek panelden takip etme
 • Fatura ve kargo yönetimi
 

Gibi özellikleri kullanabilir ve böylece hem e-ticaret sitenizi hem de Trendyol mağazanızı profesyonel bir şekilde yönetebilirsiniz.

 

 

 

Ticimax ile çalışmak istiyorsanız demo talep formunu doldurabilir ve 15 günlük deneme süresinin ardından e-ticarette doğru adımlar atabilirsiniz. Ticimax ile ilgili daha fazla haber almak için Ticimax’ı Youtube, Instagram, Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca e-ticaret ile ilgili kapsamlı bilgi almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret