Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Trendyol Partner Sistemi Nedir?

İçerikler;

Trendyol partner, Trendyol’da satış yapan kişilerin yer aldığı programdır. Hepimizin yakından tanıdığı ve çoğumuzun her gün giriş yaptığı Trendyol, Türkiye’de satıcılar ve alıcıları buluşturan online pazaryerlerinden biridir.

Her gün milyonlarca kişinin girdiği Trendyol, kampanya dönemlerinde ise 3 gün içinde 350 milyon kişinin girdiği ve 25 milyon aktif kullanıcısının bulunduğu bir pazaryeri haline gelmektedir. Hal böyle olunca Trendyol’da satış yapmak isteyen kişi sayısı da her geçen gün artmaktadır.

 

 


İlginizi Çekebilir: Trendyol'da Satış Yapmak İçin Bilmeniz Gerekenler

Trendyol Partner Programının Avantajları

 

Trendyol Partner Programı, Trendyol’da satış yapan kişilere belirli avantajlar sağlamaktadır. Gelin hep beraber bu avantajlar nelermiş bakalım.

 

Anlaşmalı Kargo Fiyatları; Partner Trendyol’un en avantajlı olduğu alanlardan birisi Trendyol Anlaşmalı Kargo Fiyatlarıdır. Trendyol satış yapan kişiler, Trendyol’un kargo firmaları ile yaptığı anlaşma dahilinde ürünlerini uygun fiyatlarla göndericilerine ulaştırabilmektedir. Kargo gönderim aşamasında bir ücret ödemeyen satıcıların Kargo Anlaşmaları dahilinde ödemesi gereken tutar hakkedişlerinden düşülmektedir.

 

Reklam Desteği; Trendyol’dan satış yapan kişiler, Trendyol tarafından verilen reklam desteklerinden yararlanmaktadır. Trendyol zaman zaman satışını yaptığınız ürünlere yönelik sosyal medya reklamları, televizyon reklamları gibi reklamlarla satışlarınızı arttırmanıza yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra Trendyol’dan satış yapan firmalar katıldıkları reklam eğitimi sonucunda 250 TL’lik reklam bakiyesi elde etmekte ve bu reklam bakiyesini ürün reklamı verirken kullanabilmektedir.

 

Kampanyalar; Trendyol, satıcılarının gelirlerini arttırmak için belirli aralıklarla kampanya düzenleyen bir firmadır. Trendyol’un genel kampanyaları olduğu gibi Trendyol Efsane Günler, Trendyol Süper İndirim günleri gibi özel kampanyaları da bulunmaktadır. Bu indirim günlerinde satışlarını arttırmak isteyen firmalar indirimli fiyatlar üzerinden satışlarını gerçekleştirebilmektedir. Bununla beraber Trendyol Kampanyalarına katılan firmalar daha düşük komisyon oranları ödeyerek satışlarını arttırabilmektedir.

 

Eğitim Desteği; Trendyol Partner programına kayıt olan firmalar, Trendyol’un düzenlediği online eğitimlere katılabilmekte ve kendilerini geliştirebilmektedir. Trendyol üzerinden satış yapan firmalar katıldıkları online eğitimler sayesinde Reklam Bakiyesi gibi ödüller kazanabilmektedir. Verilecek olan ödüller eğitim öncesinde duyurulmaktadır.

 

Kolay Erişim; Trendyol’a bir gün içerisinde ve kampanya dönemlerinde kaç kişinin girdiğine dair verileri yukarıda sizlerle paylaştık. Trendyol’da satıcı olan kişiler Trendyol’dan alışveriş yapmak isteyen kişilere daha kolay ulaşabilmekte ve marka bilinirliğini arttırabilmektedir.

 

Çözüm Ortakları; Trendyol partner programıyla Trendyol’da satış yapmaya başlayan satıcılar Trendyol’un çözüm ortaklarından indirimli fiyatlarla ürün ve hizmet satın alabilmektedir. Trendyol’un çözüm ortakları genel olarak bakıldığında Teknoloji, Ürün ve Operasyon, Şirket Yönetimi, Pazarlama gibi alanlarda hizmet vermektedir. Kısacası siz de Trendyol’da satış yapmak için partner programına başvurduğunuzda indirimli olarak ambalaj tedarik edebilir, iş yönetim süreciniz için ihtiyacınız olan yazılımları indirimli olarak satın alabilir hatta indirimli olarak akaryakıt satın alabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir: Trendyol'da Satıcı Olmak İçin Bilmeniz Gerekenler

Trendyol Türkçe uygulaması akıllı telefonun ekranında.

 

Trendyol’da Neden Mağaza Açmalısınız?

 

Trendyol Partner programı hakkında bilgi verdiğimiz yazımızın bu bölümünde sizlere neden Trendyol’da mağaza açmanız gerektiği hakkında bilgi vereceğiz. Bunu maddeler halinde sıralarsak;

  • 1 ayda 30 milyondan fazla kişinin Trendyol’a girmesi
  • Yıllık 90 milyona yakın ürün satışının geçekleşmesi
  • Trendyol’un Play Store ve App Store’da en çok indirilen e-ticaret uygulamaları arasında birinci sırada olması
  • 20 milyona yakın aktif Trendyol kullanıcısının olması
  • E-ticaret sektörünün başlıca firmalarından birisi olan Alibaba’yı kısa süreler içerisinde geri planda bırakması
 

Gibi unsurlar göz önünde bulundurulduğunda e-ticaret yapmak isteyen firmaların ilk olarak Trendyol gibi önemli bir pazaryerinde satışa başlamasını öneririz. Sizler de e-ticaret mağazanızı Trendyol’da da açarak e-ticaret ile elde ettiğiniz gelirlerinizi arttırabilir ve Trendyol’un partner programına kaydolan satıcılarına sağladığı imkanlardan yararlanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Yüksek Cirolar ile Trendyoldan Satış Yapmak İçin 4 Detay

iş stratejisi konsepti olarak modern teknoloji ve dijital katman etkisi ile işadamı eli çalışma

 

Trendyol Partner Programı Komisyon Oranları

 

Partner Trendyol sistemi ne işe yarar yazımızın bu bölümünde Trendyol’da satış yapmak isteyen kişilen oldukça merak ettiği Trendyol Komisyon oranları hakkında bilgi vereceğiz.

Trendyol’da satış yapan firmalar, sattıkları ürünlerin KDV dahil fiyatı üzerinden Trendyol’a belirli bir komisyon ödemektedirler. Trendyol’un satış kategorilerine göre belirlediği komisyon oranları farklılık göstermektedir. Gelin hep beraber Trendyol’un komisyon oranları nelermiş bakalım.


İlginizi Çekebilir: Trendyolda Mağaza Açmak Neden Önemli?

e-ticaret kavramı

 

Trendyol Aksesuar Kategorisi Komisyon Oranları

 

Partner Trendyol programıyla Trendyol’da aksesuar satmak isteyen kişilerin ödedi komisyon oranı ürün gruplarına göre farklılık göstermektedir. Kategoride bulunan ürün grupları içerisinde ödenen komisyon oranları %5 ve %30’luk oranda değişiklik göstermektedir. Aşağıdaki tabloda komisyon oranları detaylı bir şekilde verilmiştir.


 

Ürün Grubu 

Komisyon Oranı 

Altın – İşlenmemiş 

%5 

Atkı- Bere- Eldiven 

%20 

Çanta 

%21 

Gözlük 

%23 

Mücevher 

%20 

Saat 

%23 

Takı 

%22 

Valiz ve Bavul 

%23 

Diğer Aksesuar ( Kemer, Kol Düğmesi) 

%21 

 

Trendyol Çocuk Kategorisi Komisyon Oranları

 

Trendyol’da çocuk kategorisinde satış yapan Trendyol Partnerlerinin ödediği komisyon oranı sattıkları ürün grubuna göre %8 ve %23 oranında farklılık göstermektedir. Aşağıda sizlerle ürün gruplarına göre paylaştığımız tabloda sizler de komisyon oranlarını görebilirsiniz.


 

Ürün Grubu 

Komisyon Oranı 

Aydınlatma ve Diğer Oda Aksesuarları 

%16 

Banyo Aksesuarları, Çocuk Gereçleri ve Oyuncak Kategorisi Ürünleri ( kutu, bebek, okul öncesi) 

%15 

Havlu ve Bornoz 

%18 

Akülü ve Pedallı Araçlar  

%12 

Puzzle ve Yapbozlar 

%14 

Spor Oyuncakları, Bisiklet ve Paten 

%8 

 

Trendyol Elektronik Kategorisi Komisyon Oranları

 

Partner Trendyol programıyla Trendyol’da satış yapan firmalar elektronik kategorisindeki komisyon oranları ürün grubuna göre %5 ve %25 oranında değişiklik göstermektedir.


 

Beyaz Eşya  

%8 - %12 

Bilgisayar Tablet 

%6 - %15 

Dijital Kod ve Ürünler 

%10 

Elektrikli Ev Aletleri 

%11- %12 

Fotoğraf ve Kamera 

%7 - %11 

Giyilebilir Teknoloji 

%15 

Klima ve Isıtıcılar 

%9 - %10 

Oyun ve Oyun Konsalları 

%6- %10 

Telefon ve Telefon Ürünleri 

%5- %25 

TV ve Tv ürünleri 

%9 - %15 

Yazıcı ve Tarayıcılar  

%10 

 

Trendyol Ev ve Yaşam Kategorisi Komisyon Oranları

 

Partner Trendyol programıyla Trendyol’da ev ve yaşam kategorisinde satış yapan firmaların ödedikleri ücret satışını yaptıkları ürün grubuna göre farklılaşmaktadır. Genel olarak ve ve yaşam kategorisindeki ürünlerin komisyon oranlarının %5 ve %24 oranında komisyon oranlarının farklılaştığı görülmektedir.

 

Ürün Grubu 

Komisyon Oranları 

Bahçe 

%10- %23 

Ev Dekorasyon 

%24 

Ev Gereçleri 

%16- %22 

Ev Tekstili 

%18- %20 

Hobi ve Eğlence 

%10 - %18 

Kırtasiye ve Ofis Malzemeleri 

%5 - %20 

Kitap 

%12 

Mobilya 

%15- %20 

Otomobil ve Motosiklet 

%7 - % 13 

Sofra ve Mutfak 

%18- %22 

Yapı Market 

%10 -%15 

 

Trendyol Giyim Kategorisi Komisyon Oranları

 

Trendyol’da satış yapan Trendyol satıcılarının komisyon oranlarını derlediğimiz bu bölümde sizler de satılan ürün grubuna göre komisyon oranlarını görebilirsiniz.

 

Ürün Grubu 

Komisyon Oranı 

Büyük Beden Giyim 

%20 

Çocuk 

%20 

Giyim 

%20 

Hamile Giyim 

%20 

Konservatif Giyim 

%20 

Spor Giyim  

%17 

 

Trendyol Kozmetik ve Kişisel Bakım Ürünleri Komisyon Oranları

 

Trendyol üzerinden satış yapmak isteyen kişileri ilgilendiren farklı bir kategori ise Kozmetik ve Kişisel bakım ürünleridir. Trendyol kozmetik komisyon oranları satışı yapılan ürün grubuna göre değişmektedir. Genel olarak %5 ve %17 arasında bir değişiklik olduğunu söylemek mümkündür.


 

Ürün Grubu 

Komisyon Oranı 

Kişisel Bakım 

%15- %16 

Kozmetik 

%15 - %16 

Sağlık 

%5- %17 

Tıraş, Ağda ve Epilasyon 

%15- %16 

 

Trendyol Spor Ürünleri Komisyon Oranları

 

Trendyol Spor ürünleri komisyon oranları genel olarak %8 ve %15 oranlarında değiştiği söylenebilmektedir. Ürünlerin komisyon oranları şu şekildedir.

 

Ürün Grubu 

Komisyon Oranı 

Outdoor Ekipmanları 

%10 

 

Spor Ekipmanları 

%8 - %10 

 

Trendyol Süper Market Komisyon Oranları

 

Süpermarket kategorisinde satış yapan firmaların ödediği komisyon oranları da ürün grubuna göre farklılık gösterir. Trendyol Süpermarket komisyon oranları şu şekildedir.

 

Ürün Grubu 

Komisyon Oranı 

Anne Bakım 

%10 

Bebek Bakım 

%10 - %15 

Bebek Beslenme 

%10 

Ev Bakım ve Temizlik 

%12 

Gıda ve İçecek 

%15 

Pet Shop 

%14 

 

Trendyol Komisyon İndirimi

 

Trendyol’dan satış yapan firmalar ilk 30 gün içerisinde satışlarına başladığı takdirde Trendyol’dan %30’luk komisyon indirimi kazanabilmektedir. Bunun yanı sıra Komisyon indirimleri kampanya dönemlerinde kampanyalara katılan kullanıcılara da sağlanmaktadır. Dilediğiniz takdirde Trendyol’daki satışlarınızı arttırmak için ürün stoğu fazla olan ürünlerinizi Trendyol’a bildirdiğiniz takdirde Trendyol’dan ürün bazlı indirim de alabilirsiniz.

 

Artırılmış gerçeklik online alışveriş kavramı. 

Trendyol’da Satış Yaparken Entegrasyonun Gücünden Yararlanın

 

Partner Trendyol programına kaydolan kişiler genel olarak entegrasyonun gücünden yararlanmadıkları zaman stok problemi, ürün tedarik problemi gibi birçok alanda problem yaşayabilmektedirler. Trendyol’dan satış yaparken web siteniz ile Trendyol mağazanızı entegre edebilir ve ürün operasyon süreçlerinizi yönetirken problem yaşamaz ve ceza ödemenin önüne geçebilirsiniz.

 

İlgili İçerik: Trendyol Entegrasyonu

 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret